Гасперини хвали Леверкузен

Гасперини хвали Леверкузен

„Страхотен отбор“

Старши треньорът на Аталанта Джанпиеро Гасперини похвали съперника на бергамаските на финала в Лига Европа Байер Леверкузен, който е непобеден в 51 поредни мача от всички турнири през сезона.

"Байер е наистина много добре организиран отбор. Имат много качество на футболистите, не само в атака. Това в доста гъвкав тим, който се защитава много добре и контраатакува отлично. Това силен противник, който ще ни създаде проблеми, но и ние на тях също. Изправяме се срещу страхотен съперник. Представянето им през последните месеци говори само за себе си. През този сезон се изправихме и срещу други много силни състави, както в Италия, така и в евротурнирите", коментира Гасперини пред медиите.

Той разкри, че Мартен де Роон ще бъде с отбора, въпреки че няма да играе във финала в Дъблин.

"Бих предпочел Де Роон да бъде на терена с нас. Не може да играе, но се радвам, че поне ще бъдем заедно в съблекалнята. Винаги е бил капитан за пример, като поведение и качество на игра. Съжаляваме, че ще пропусне мача, но ще ни предаде от енергията си", каза още Джанпиеро Гасперини.

Шампионската лига се завръща с нова доза адреналин

Отново е време за Шампионска лига тази вечер

В Евертън се биха помежду си, после биха и Юнайтед (ВИДЕО)

Куриоз на "Олд Трафорд", а тимът на Аморим с чутовна издънка

Важни преяорови в Ювентус зациклиха

Без развитие по новия договор на Йълдъз

ПСЖ ще си купува клуб

Парижани търсят сателит

Прогноза: Победа за Юнайтед на "Олд Трафорд"

Евертън гостува на "червените дяволи" в понеделник вечер

Еберечи Езе влезе в историята на Арсенал

Английският национал е четвъртият играч с хеттрик в дербито на Северен Лондон

Станимир Стоилов изрази задоволство от играта на Гьозтепе в защита

Мъри не приема нервното поведение в мача с Коджаелиспор

Исак записа антирекорд за Ливърпул срещу Нотингам

Лошите новини покрай Ливърпул продължават с пълна сила

Буфон хвали Менян след дербито на Милано

Легендата на Италия Джанлуиджи Буфон не спести комплиментите си към стража на Милан Майк Менян след снощното дерби на Милано с Интер, спечелено с 1:0 от “росонерите”