Гасперини каза защо пуска Дибала, а не Фъргюсън

Гасперини каза защо пуска Дибала, а не Фъргюсън
Източник: БГНЕС

Наставникът на Рома Джан Пиеро Гасперини обясни защо би предпочел да разчита на опитния Пауло Дибала пред младия Евън Фъргюсън за позицията на централен нападател, ако физическото състояние на аржентинеца му позволява

На моменти той беше единственото ни решение, но може да се справи доста добре като фалшива деветка“. Когато има физически проблеми, може да му е трудно да играе като атакуващ халф, както, за съжаление, установихме през този период. Винаги съм се надявал да го имам на разположение и съм разчитал на него, защото стойността на тима се увеличава, когато той е на тази позиция. Цялата атака е облагодетелствана от това."

"Говорим за играч от най-високо възможно ниво, като дискусиите бяха единствено около самия него. Решението относно него и Фъргюсън идва от факта, че Дибала е футболист от по-голяма класа, като ще го потвърдя. Разбира се, първата стъпка е да го върна към това да се чувства възможно най-добре, както и да намеря най-добрата настройка.

Няма директна съпоставка с Фъргюсън, тъй като е трудно да попаднеш на още един играч от класата на Дибала. Ако той има проблеми, всъщност нямаме еквивалентни негови заместници. Това не бива да се приема като обида към Фъргюсън. Нека си спомним, че той е на 21 години и е все още много млад. Ако иска да направи стъпка напред, Фъргюсън трябва да се подобри не на техническо ниво, а откъм глад, желание и разбиране за това къде играе, както и да знае как да извлича максимума от своите оръжия“, коментира на днешната си пресконференция Гасперини, който също така отписа Артьом Довбик за предстоящото домакинство на Дженоа.

Уест Хем бута при изпадащите Груев и Нотингам

Тази година е толкова оспорвана във всички позиции, призна Санто

УЕФА е преминала прага от 5 милиарда евро приходи

Eвропейската футболна асоциация (УЕФА) официално премина прага от 5 милиарда евро приходи, благодарение на разширяването на най-престижните си клубни турнири с нов формат на груповата фаза и новите, изключително доходоносни договори за телевизионни права за периода 2024–2027 година, съобщи телевизия Bloomberg.

Яви се канидат за подписа на Петър Гайдаров

Клубът от Втора Бундеслига Карлсруе се интересува от младия български специалист Петър Гайдаров, който стана известен с успешната си работа в школата на Байерн (Мюнхен), но по-рано днес се раздели с баварците.

Българин напуска Байерн Мюнхен

След пет години, прекарани в академията на Байерн Мюнхен, треньорът на отбора до 19 години Петър Гайдаров ще напусне клуба, за да се посвети на ново предизвикателство в професионалния футбол, пише "Тема Спорт".

Прогноза: Гол до почивката в Нотингам

Английско дерби в Лига Европа

Барселона обмисля трансфер за Жоао Педро

Барселона набеляза нападателя на Челси Жоао Педро, ако не успее да подпише с главната си чел Хулиан Алварес от Атлетико Мадрид, съобщава Cadena SER.