Гасперини: Постигнахме успех за историята!

Гасперини: Постигнахме успех за историята!

"Момчетата бяха невероятни"

Старши треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини беше изключително щастлив след победата над Байер (Леверкузен) – 3:0 във финала на Лига Европа.

Това е първи трофей в кариерата на 66-годишния специалист.

„Сътворихме постижение за историята. Не е важно само това, че спечелихме турнира, а е важно как го направихме. По пътя си победихме Ливърпул, когато те бяха начело във Висшата лига, преди това победихме и шампиона на Португалия Спортинг (Лисабон). Изключително! Момчетата бяха невероятни“, започна Гасперини.

„Байер беше непобеден, но успехът ни е напълно заслужен. Мисля, че не оставихме съмнение в превъзходството си. Трябва да се гордеем с постигнатото. Не за първи път играхме с трима нападатели. Знаехме, че трябва да сме опасни в атака, а не само да се защитаваме“, завърши треньорът на шампионите.

Рома би своя легенда на "Олимпико"(ВИДЕО)

"Вълците" завършват годината в топ 4

Сари претърпя сърдечна операция

До дни специалистът отново ще води "орлите"

Прогноза: Над 2.5 гола на "Олд Трафорд"

Юнайтед приема Уулвс

Фенербахче дава 35 млн. евро за нападател на Интер

Фенербахче се интересува от нападателя на Милан Кристофър Нкунку, според журналиста Екрем Конур.

Байерн Мюнхен удължава договора на нападател

Германският гранд Байерн Мюнхен скоро ще удължи договора на нападателя Серж Гнабри, който изтича в края на този сезон, съобщи журналистът Флориан Плетенберг в социалната платформа X.

Челси амбициран за успешен край на годината

Челси е решен да завърши годината добре, след като загуби точки в последните си два мача от Висшата лига, заяви мениджърът Енцо Мареска преди домакинския двубой срещу Борнемут във вторник.