Гасперини след загубата от Интер: Червеният картон на Едерсон развали мача

Гасперини след загубата от Интер: Червеният картон на Едерсон развали мача

"Това съсипа края на мача и е жалко за отбора, но и за противниците и за хората на стадиона“, каза Гасперини

Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини беше разгневен от изгонването на халфа на неговия отбор Едерсон при поражението им с 0:2 у дома от лидера в Серия А Интер Милано в неделя, като каза, че това е развалило мача.

Аталанта губеше с 0:1, когато Едерсон получи жълт картон в 81-та минута за несъгласие и саркастични аплодисменти на играча за това решение доведоха до втори жълт картон.

"Това съсипа края на мача и е жалко за отбора, но и за противниците и за хората на стадиона“, каза Гасперини, който също беше изгонен, пред DAZN.

"Съдията прекали в тази ситуация. Едерсон е коректен играч. Вярно е, че направи грешка с аплодисментите, но реферът провали мача. Има епизоди и думи, които са много по-лоши от иронични аплодисменти. След това мачът се развали и е жалко. Беше добър мач между първия и третия в  класирането, но след този картон на Едерсон нямаше футбол", коментира Гасперини.

Първият гол на Интер дойде от корнер веднага след подновяването на играта след прекъсване, докато привърженик в сектора за гости получи медицинска помощ и Гасперини беше попитан дали това е повлияло.

"През първото полувреме се защитавахме много добре на статичните положения, след това един фен трябваше да получи медицинска помощ и играта беше прекъсната, както за нас, така и за тях. Това със сигурност отне от концентрацията ни и трябваше да сме по-внимателни. Често допускаме такива голове с Интер, очевидно те са по-силни от нас", каза още Гасперини.

Загубата оставя Аталанта на шест точки от върха, но Гасперини не е готов да хвърли кърпата и ще се опита да продължи битката за титлата след паузата за националните отбори.

"Има девет мача след почивката. Трябва да намерим сили да ги изиграем по най-добрия начин. Играхме срещу един от най-добрите отбори в Европа, опитвайки се да отвърнем на удара и да спечелим. Аталанта трябва да се гордее с тези мачове", каза още треньорът на Аталанта.

Снимка: БГНЕС

Ливърпул няма да пречи на Арне Слот да поеме Нидерландия

Ливърпул няма да възпрепятства назначаването на Арне Слот за старши треньор на националния отбор на Нидерландия по футбол и е готов да  компенсира частично заплатата през първия му сезон начело на "оранжевите", съобщава De Telegraaf

Арсенал се отказа от преговорите за Бруно Гимараеш

Ръководството на Арсенал е готово да се откаже от намерението си да привлече халфа на Нюкасъл Бруно Гимараеш

Бешикташ се разбра с Арсенал за Тросар

Лявото крило на Арсенал Леандро Тросар може да се счита за сигурно ново попълнение на Бешиташ, съобщи Фабрицио Романо

Андреа Пирло поема Скуадра Адзура?

Името на Андреа Пирло изненадващо набра сила като основен кандидат за селекционерския пост на италианския национален отбор

Хамес Родригес ще играе в Серия А?

Колумбийският футболен национал Хамес Родригес може да заиграе отново в Европа през това лято, тъй като е намерил място в трансферния списък на Лацио, съобщава журналистът Руди Галети

ОФИЦИАЛНО: Дибала преподписа с Рома

Аржентинската звезда Пауло Дибала удължи договора си с Рома до юни 2027 г., съобщиха официално от клуба в понеделник