Георги Костадинов донесе успех на АПОЕЛ

Халфът вкара на Докса, за който цял мач игра Димитър Велковски

Българският полузащитник Георги Костадинов донесе успеха на АПОЕЛ (Никозия) в кипърското първенство, след като вкара в 62-ата минута за крайното 1:0.

Костадинов се разписа с глава след центриране на Йоргос Ефрем от свободен удар.

Топката се хлъзна по фланелката на защитника Лаша Двали, а първоначално голът беше записан на него.

В течението на мача делегатът на срещата обаче уточни, че попадението е на сметката на българина.

За Докса пълни 90 минути игра друг българин – левият бранител Димитър Велковски, който се справи много добре.

С този мач завърши и редовния сезон на кипърското първенство, а АПОЕЛ има 59 точки на върха. Арис (Лимасол) е на 2-о място с 56, след като днес съсипа АЕЛ Лимасол с 4:0, за които не игра Георги Минчев.

АПОЕЛ доминираше и преди почивката, но борбената Докса отказваше да се предаде.

Само няколко минути след попадението на Костадинов, Йоргос Ефрем имаше чудесна възможност да удвои, но вратарят Кириаку се намести блестящо и извади изстрела в корнер.

Мачът се отвори в последните минути, като Докса опита да изравни, създавайки поредица от добри атаки, но без да притеснява Белец с кой знае какви голови ситуации.

С днешното попадение Георги Костадинов вече има три гола в първенството и общо 4-и във всички турнири през сезона.  По този начин той има общо 7 за целия си период в в кипърския футбол.