Германия се наложи над Швейцария в голово шоу (ВИДЕО)

Германия се наложи над Швейцария в голово шоу (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Видяхме 7 гола в Базел

Германия спечели с 4:3 гостуването си на Швейцария в приятелски мач в Базел. Двата отбора сътвориха истински спектакъл за феновете на "Санкт Якоб Парк", а главното действащо лице беше Флориан Вирц. Халфът на Ливърпул беше замесен във всички попадения на Бундестима, като подаде за първите две и сам реализира останалите. По този начин германците сложиха край на серията си от 4 поредни срещи без успех срещу "кръстоносците".

Домакините на два пъти повеждаха преди почивката с точни изстрели на Дан Ндой (17') и Брийл Емболо (41'), но Германия отговоряше с голове на Йонатан Та (26') и Серж Гнабри (45+2'). През второто полувреме шедьорът на Виртц за първи път осигури аванс на гостите, но Жоел Монтейро се разписа за 3:3. Последната дума принадлежеше отново на Вирц, който сложи точка на спора в 86-ата минута.

Мачът започна много динамично и с атаки и към двете врати. Германците бяха малко по-активни и в 12-тата минута можеха да поведат след двойно подаване между Флориан Виртц и Кай Хавертц, но Кобел спаси удара на нападателя на Арсенал.

В 17-ата минута Гранит Джака комбинира с Дан Ндой, който изненада Бауман с удар в близкия ъгъл и даде преднина на Швейцария. Последва нов силен период за Германия и няколко опасни атаки към вратата на Кобел.

Натискът на Бундестима даде резултата в 26-ата минута, когато Виртц достави перфектно центриране за Йонатан Та на далечната греда и защитникът от трудна позиция насочи топката зад голлинията. Малко по-късно Хавертц опита изстрел извън наказателното поле, но Кобел внимаваше и изби.

В 41-вата минута Швейцария отново излезе напред. Силван Видмер центрира от десния фланг, а Та остави Емболо напълно непокрит и той се разписа с глава. "Кръстоносците" имаха възможност и за трети гол до почивката, но Фабиан Рийдер нацели напречната греда с мощен шут от сериозна дистанция.

Вместо това, Германия съумя за втори път да изравни. В добавеното време на първата част Флориан Виртц изведе Гнабри, който технично преодоля Кобел и отпразнува попадението в характерния си стил.

На полувремето Нагелсман не предприе никакви смени, но неговият колега Мурат Якин направи пет такива, като в игра се появиха Йохан Манзамби, Денис Закария, Ардон Яшари, Жоел Монтейро и Миро Мюхайм.

Бундестимът продължи да има инициативата и да създава повече положения. В 47-ата минута Кобел отрази изстрел на Гнабри, а малко по-късно Горетцка шутира встрани от целта. В 56-ата минута Виртц тества рефлекса на швейцарския страж, който и в тази ситуация спаси отбора си.

След час игра Флориан Виртц демонстрира класата си с виртуозно изпълнение. Халфът на Ливърпул стреля изненадващо изпън наказателното поле, а отчаяният плонж на Кобел нямаше как да предотврати гола.

В 70-ата минута Ник Волтемаде беше близо до попадение, но от няколко метра пропусна с глава. Нападателят на Нюкасъл се появи малко по-рано вместо Хавертц, а Ленарт Карл записа дебюта си за националния отбор, заменяйки Сане.

Четвърт час преди последния съдийски сигнал Карл се отскубна по десния фланг и намери Горетцка в наказателното поле, но неговият удар беше блокиран. Швейцарците почти не атакуваха след почивката, но в 79-ата минута далечен удар на Жоел Монтейро завари неподготвен Бауман - 3:3.

След гола германците за кратко се стъписаха, но после отново взеха инициативата с ясното намерение да стигнат до победата. Много деен в тези минути беше Ленарт Карл, който правеше каквото си поиска по десния фланг на атаката.

Малко преди края на мача Карл за пореден път проби и подаде на Антон Щах, но неговият изстрел беше блокиран. Топката остана в гостите и Паскал Грос комбинира с Виртц, а той технично порази вратата на Кобел и донесе успеха на Бундестима.

Двубоят в Базел отново показа, че Германия разполага с изобилие от класа в предни позиции, но не намира решение за проблемите сив дефанзивен план.

Мениджърът на Астън Вила доволен от младите при загубата за Суперкупата на Европа

Испанският мениджър на Астън Вила Унай Емери опита да вземе доброто представяне на младите футболисти в своя тим като позитивен момент след поражението с 1:2 от Пари Сен Жермен във финала за Суперкупата на Европа, който се игра в Залцбург.

Луис Енрике: Голямата ни цел е трета поредна Шампионска лига

Старши треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике призна, че отборът му не е никак готов все още за новия сезон и победата с 2:1 над Астън Вила, която донесе Суперкупата на Европа отново във витрината им, е била плод повече на еднаквото състояние на всички.

Вижте всички носители на Суперкупата на Европа

Всички носители на Суперкупата на Европа по футбол през годините:

ПСЖ отново триумфира със Суперкупата на Европа! (ВИДЕО)

Парижани надвиха Астън Вила с 2:1 в Залцбург

Доскорошният селекционер на Хърватия продължава в Близкия изток

Златко Далич отново ще води национален отбор

Разочарование за Алварес след разговор с Диего Симеоне

Нападателят все още има надежди за трансфер в Барселона