Германия гони треньора си

Германия гони треньора си

Искат Юрген Клоп

Германската футболна федерация обмисля дали да не се раздели с националния селекционер Ханзи Флик, пишат авторитетните журналисти Кери Хау и Патрик Бергер.

Причината са неубедителното представяне на Бундестима напоследък. Германия загуби снощи вкъщи от Колумбия с 0:2 в приятелски мач, като тимът вече има 3 поражения в последните си четири контроли. Преди това германците отпаднаха още в групите на Мондиал 2022 в Катар, като тимът в последните си 16 мача има едва 4 победи.

Макар че никога не биха го признали публично, от Германския футболен съюз проучва всички възможности и условията за евентуална раздяла с Ханзи Флик. Договорът му е до 2024 г. , а самият селекционер  изключва възможността сам да подаде оставка.

Още след отпадането от Световното първенство е осъществен контакт с Юрген Клоп, но той е отхвърлил запитването, тъй като проектът му в Ливърпул все още не е приключил. Остава да се види дали от Германската федерация ще се опитат да комуникират отново със специалиста, но поне на този етап вероятността той да напусне мърсисайдци е много малко вероятна.

В немските медии се завъртя и името на бившия наставник на Байерн Юлиан Нагелсман като възможен наследник на Флик.

 
 
Арне Слот посочи проблемите на Ливърпул

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот изрази разочарование от повтарящите се проблеми на отбора през този сезон, включващи допуснати късни голове и пропуснати положения, което води до незадоволителни резултати и по-малко точки от очакваното.

Тудор: Заслужавахме повече от точка

Мениджърът на Тотнъм Игор Тудор не бе напълно щастлив от равенството 1:1 с Ливърпул на "Анфийлд".

Флик: Има неща, които трябва да подобрим

Треньорът на Барселона Ханзи Флик за пореден път показа своята немска педантичност, дори и след гръмката победа с 5:2 над Севиля.

Лацио надделя над Милан и записа изключително ценен успех, Исаксон герой (ВИДЕО)

Столичани победиха с 1:0

Щутгарт записа победа над Лайпциг в директен мач за битката за четвъртото място (ВИДЕО)

Швабите победиха с 1:0 опонента си

Килиан Мбапе се завърна към тренировките на Реал (Мадрид)

Французинът не е играл от 21 февруари