Германска надежда се отказа от титулярния пост в Байерн

Германска надежда се отказа от титулярния пост в Байерн
Източник: БТА

Вратарят вече от 4 години чака да получи шанс

Александър Нюбел не се е отказал от надеждата да бъде избран за първи вратар на Байерн Мюнхен, след като ветеранът Мануел Нойер приключи кариерата си, пише агенция dpa.

Нюбел играе под наем в Щутгарт с договор до 2026 година, като контрактът му с Байерн е до 2030-а. Договорът на 38-годишния Нойер с "баварците" наскоро бе удължен до 2026-а.

"Ако Мануел се оттегли в даден момент, надявам се, че тогава ще мога да играя за Байерн Мюнхен. Очаквам с нетърпение този момент, но в същото време съм относително спокоен", каза Нюбел пред вестник Welt am Sonntag и добави: "Ако се върна и получа шанс да бъда номер едно в Мюнхен, определено ще се боря за тази цел. Това е сигурно. И го очаквам с нетърпение."

28-годишният Нюбел пристигна в гранда Мюнхен през 2020-а и беше смятан за потенциален наследник на Нойер, но след като получи много малко игрово време, последва престои под наем в Монако между 2021-а и 2023 година преди настоящия период под наем в Щутгарт.

Привличането на младия Йонас Урбиг, който в момента е заместник на контузения Нойер, доведе до нов дебат кой ще наследи Нойер.

Нюбел коментира, че не е изненадан от трансфера на Урбиг, тъй като резервният страж Даниел Перец беше контузен по това време. Той вече изигра два мача за националния отбор Германия и се надява да бъде обявен за титулярен вратар в отсъствието на контузения Марк Андре тер Стеген за четвъртфиналите в Лигата на нациите срещу Италия през следващата седмица.

Другият кандидат е Оливер Бауман от Хофенхайм, като старши треньорът Юлиан Нагелсман заяви, че предстои да посочи кой ще бъде номер едно на вратата на Германия.

Манчестър Юнайтед удари аутсайдера Уулвърхемптън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на последния в класирането Уулвърхемптън на „Молиню“.

Впечатляващ Милан обърна Топино от 0:2 като гост (ВИДЕО)

Милан постигна впечатляващ обрат и спечели с 3:2 срещу Торино като гост.

Норвегия обяви контроли с Нидерландия и Швейцария преди Световното

Норвегия ще играе приятелски мачове с Нидерландия и Швейцария през март по време на подготовката си за Световното първенство в Северна Америка.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.

Жребият е хвърлен: Вижте двойките за ФА КЪП

Жребият за третия кръг на най-стария футболен турнир в света – ФА Къп – бе изтеглен и донесе на феновете няколко интригуващи сблъсъка.

Пьотровски с първи гол след трансфера от Лудогорец (ВИДЕО)

Полският национал Якуб Пьотровски отбеляза първото си попадение с екипа на Удинезе, след като бе привлечен от Лудогорец. Това се случи при домакинското поражение с 1:2 срещу Дженоа в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Треньорът на ПСВ хвали Диего Симеоне

Диего Симеоне беше похвален от треньора на ПСВ Айндховен Петер Бош, докато Атлетико Мадрид засилва стремежа си към автоматично класиране за елиминационните фази на Шампионската лига.