Германската футболна федерация присъди служебна победа на Бохум над Унион Берлин

Германската футболна федерация присъди служебна победа на Бохум над Унион Берлин

Спортният съд на DFB присъди на Бохум победа с 2:0, след като техният вратар Патрик Древес беше ударен в главата от запалка

Тя беше хвърлена от феновете по време на сблъсъка от Бундеслигата срещу Унион Берлин миналия месец.

Отборите напуснаха терена, след като Древес беше ударен в добавеното време при равенство 1:1. По-късно те завършиха мача, а нападателят на Бохум Филип Хофман застана на вратата.

"Това може да бъде само оценка на мача в полза на пострадалия клуб. Резултатът не може да бъде решен чрез "пакт за ненападение" между участващите клубове; подобни споразумения противоречат на основните принципи на спортното състезание", каза Щефан Оберхолц, който председателства заседание на Спортния съд.

Унион Берлин може да обжалва в рамките на една седмица.

Левандовски приключи с Барселона

Нападателят Роберт Левандовски ще напусне Барселона в края на сезон 2025/2026, според журналиста Томаш Влодарчик от полското издание Meczyki.

Дембеле: Няма да прекаляваме с празненствата, след три дни имаме мач

Нападателят на ПСЖ Усман Дембеле коментира победата с 2:0 над Ланс в отложен мач от 29-ия кръг на френското първенство.

Барселона изпусна шанса си да завърши сезона със 100 точки (ВИДЕО)

Алавес спря победната серия на каталунците

ПСЖ официализира шампионската си титла в гостуване на сребърния медалист (ВИДЕО)

Парижани се наложиха с 2:0 над Ланс

Интер триумфира с Купата за мечтан дубъл в Италия (ВИДЕО)

“Нерадзурите” не оставиха шансове на Лацио във финала

Манчестър Сити мина с класика през Кристъл Палас (ВИДЕО)

“Гражданите” остават с надеждата за грешка на Арсенал