ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Челси – Байерн 0:3, Левандовски оформи класиката

Баварците с две попадения за три минути след почивката, домакините с човек по-малко, следете тук…

Челси приема Байерн Мюнхен в първи осминафинален сблъсък от тазгодишното издание на Шампионската лига.

Очакваният с голям интерес сблъсък стартира в 22:00 часа на "Стамфорд бридж" в Лондон и идва почти 8 години след драматичния финал на турнира в Мюнхен, когато „сините“ вдигнаха трофея насред "Алианц Арена".

Затова сега баварците ще искат реванш.

Те разполагат с далеч по-опитен състав и с голмайстора на надпреварата до момента Роберт Левандовски (10) във фаза атака, а освен това  спечелиха безапелационно групата си с максимален актив точки.

От своя страна Челси е непобеден в деветте си домакинства на германски отбори и този уикенд надви Тотнъм в дербито на Лондон, но пък отпадна точно във фазата на осминафиналите в последните си три участия в Шампионска лига.

Двата отбора се срещнаха и в четвъртфиналите на турнира през 2005 година, когато "сините" продължиха напред, но после загубиха от Байерн за Суперкупата на Европа през 2013-а.

Мачът Челси – Байерн Мюнхен е пряко в ефира на Max Sport 2, като Novsport.com ще проследи развитието на резултата в реално време, а нашите посетители могат да гледат мача на живо ТУК.