Голям срам за Барса в Ла Лига (ВИДЕО)

16-годишен пише история за каталунците

Барселона продължава да разочарова в Ла Лига, след като достигна с много мъка до 3:3 като домакин на предпоследния Гранада в среща от 24-ия кръг на Ла Лига.

Изгряващата звезда Ламин Ямал откри резултата. 16-годишният талант вкара в 14-ата минута след асистенция на Жоао Кансело, а до края на двубоя щеше да запише ре

Гостите удариха чрез Рикард Санчес две минути преди почивката, но това беше само началото.

Играещият под наем от Манчестър Юнайтед Факундо Пелистри първо даде асистенция за 1:1, а след час игра сам изработи обрата на олимпийския стадион.

Само три минути по-късно Роберт Левандовски изравни за"каталунците", след като получи техничен пас от Илкай Гюндоган и с удар от границата не сгреши. За бившия халф на Сити това бе шеста асистенция.

Головете продължиха да валят, а до 66-ата минута Гранада вече бе вкарал третото си попадение. Точен бе Игнаси Микел.

Нов гол на Ламин Ямал, този път в 81-ата минута, спаси Барса от поражение в срещата. За младока това е трето попадение в Ла Лига, което го прави №1 сред играчите до 16 години, подвизавали се в елита на Испания.

След равенството тимът на Шави Ернандес събра актив от 51 точки и се намира на трета позиция. Гранада са предпоследни с 13 точки.