ГОСПОД НЕ БЕШЕ БЪЛГАРИН! Паднахме нелепо от Черна гора (ВИДЕО)

Десподов пропиля дузпа

България изпусна заслужена победа над Черна гора в Подгорица, а накрая и загуби нелепо с 1:2 в европейска квалификация от група G. Финалите в Германия догодина се очертават като поредния голям форум, който ще мине без родно участие, след като тимът на Младен Кръстаич все още е без успех в кампанията. Домакините играха и половин час с човек по-малко, след като Игор Вуячич извърши дузпа и получи втори жълт картон. Наказателният удар бе пропилян от Кирил Десподов. На два пъти Черна гора удари в края на двете полувремена. Направи го с най-опитните си бойци Стефан Савич и Стеван Йоветич. Героят на вечерта обаче бе бившият вратар на Левски Милан Миятович, спасил почти всичко възможно.

Младен Кръстаич извърши общо пет промени в състава спрямо контролата с Иран. Акцент в избора му на стартов състав бе връщането на Илия Груев в средата на терена, след като в Пловдив той игра като централен бранител. Извън титулярите остана Преслав Боруков, който вкара за 1:1 с дебютното си попадение за България.

Първата отлична възможност се откри именно пред трикольорите, след като Кирил Десподов изведе ефектно с пета Лукас Петков очи в очи с Милан Миятович, но играчът на Гройтер Фюрт бе под ъгъл, а ударът му бе избит в ъглов удар. В средата на първата част селекционерът на Черна гора бе принуден да замени Никола Шипчич, получил контузия. На мястото му се появи Зарко Томашевич от Астана.

Последваха минути, в които и двата отбора не допринасяха за по-доброто качество на мача, спомагаше и лошият терен. 120 секунди преди почивката България оцеля в Подгорица. Бакич бе изведен от Кръстович очи в очи с Дюлгеров, но вратарят на Черно море се намеси решително. Последва и ново разбъркване, а домакините имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния съдия. За съжаление на родните национали гол все пак падна преди да изтече краят на първото полувреме. След центриране от ъглов удар Кристиан Димитров позволи на Вуячич да стреля, но Дюлгеров изби право в краката на капитана Стефан Савич, който довкара за 1:0.

На почивката Кръстаич реагира, заменяйки Георги Русев с далеч по-опитния Спас Делев. Това даде резултат и след час игра България си спечели дузпа, а Вуячич пое към съблекалнята за втори жълт картон. Фортуна само подсказа, че вечерта не бе запазена за България. Зад топката застана капитанът Кирил Десподов, но изпълнението му бе парирано с вещина от Миятович.

Това не отказа Кръстаич, който хвърли в игра Доминик Янков, а теренът напусна Андриан Краев. Йоан Стоянов пък замени Патрик-Габриел Галчев. Минути по-късно сръбският треньор извади и централния бранител Кристиан Димитров за сметка на централния нападател Преслав Боруков.

Четвърт час преди края дойде и втората добра възможност пред Лукас Петков в двубоя. Офанзивният халф засече центриране в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата. С всяка изминала минута гостите вдигаха оборотите. Гол за България все пак падна 10 минути преди края. Тогава именно резервата Боруков се разписа в едва втория си мач с екипа на "трикольорите". Таранът на Арда довкара на празна врата, след като секунда по-рано Спас Делев удари греда с техничен удар по диагонала. В търсене на всички 3 точки селекционерът на България замени и Лукас Петков с Ивайло Чочев.

Пет минути преди края вратата зад Дюлгеров оцеля след нов ъглов удар, както падна и първият гол за домакините. Центриране бе засечено с глава от Йоветич, а топката срещна напречната греда. Последваха две положения пред вратата на Миятович, но резултатът остана непроменен още веднъж. 120 секунди преди края на редовното време Йоан Стоянов бе изведен отлично, но ударът му мина много близо от целта. В добавеното време Димо Кръстев стреля коварно по земя от дистанция, но Миятович успя да избие в ъглов удар. За да дойде 8-минутното продължение. В последния възможен момент от срещата Йоветич бе оставен в наказателното поле да стреля с глава, а опитният играч прати топката в далечния на Дюлгеров удар. За Черна гора това е 8-а точка през кампанията, а България остана на дъното с едва 2 пункта в 5 срещи.

Черна гора - България 2:1

1:0 Стефан Савич (45')

1:1 Преслав Боруков (79')

2:1 Стеван Йоветич (90)

СЪСТАВИТЕ:

ЧEРНА ГОРА: 1. Милан Миятович, 5. Игор Вуячич, 15. Стефан Савич (К), 22. Никола Шипчич, 23. Адам Марушич, 8. Марко Янкович, 20. Стефан Лончар, 19. Марко Бакич, 2. Андрия Вукчевич, 11. Никола Кръстович, 21. Урош Джурджевич

БЪЛГАРИЯ: 23. Иван Дюлгеров, 3. Димо Кръстев, 6. Валентин Антов, 5. Кристиан Димитров, 20. Виктор Попов, 4. Илия Груев, 8. Андриан Краев, 14. Патрик-Габриел Галчев, 19. Лукас Петков, 11. Кирил Десподов (К), 10. Георги Русев

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)