ГРЕДА! Храбър Удинезе спря Юве за титлата (ВИДЕО)

"Бианконерите" ще трябва да изчакат за триумфа след драматична загуба с 1:2

Ювентус ще трябва да почака за титлата, след като загуби с 1:2 гостуването си на Удинезе от 35-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" поведоха в края на първото полувреме, но допуснаха обрат. Те можеха да си осигурят първото място предсрочно, след като ден по-рано Интер се издъни  - 0:0 срещу Фиорентина. Роналдо и компания обаче пропуснаха първия мачбол, който можеше да им осигури девети пореден триумф три кръга преди края на сезона.

Още в четвърта минута удар на Роналдо беше спасен от вратаря Мусо. Три по-късно домакините можеха да открият резултата, след Данило беше на път да си отбележи автогол, но топката срещна гредата. В 13-ата минута Брам Нуйтинк върна топката назад към Мусо, който обаче не успя да я спре и тя излезе в корнер на сантиметри от страничния стълб.

Роналдо беше близо до откриване на резултата в 26-ата минута. Той стреля силно, но топката мина покрай вратата. Натискът на Юве даде резултат в края на полувремето, когато Матайс де Лихт посрещна отбита топка на границата на пеналта и я прати във вратата на Удинезе - 0:1!

Удинезе започна по-смело втората част и след три минути игра стигна до отлична възможност. Иля Несторовски бе изведен зад гърба на отбраната на Юве. Нападателят стреля отблизо, но Шчесни улови топката.

Четири минути по-късно домакините стигнаха до изравнителен гол. Прехвърлящ пас от Кен Сема намери Иля Несторовски, който се извиси над всички и заби отблизо топката с глава в мрежата на Шчесни - 1:1!

Късно в добавеното време на мача Удинезе стигна до пълен обрат Секо Фофана преодоля цялата отбрана на Ювентус, за да се озове на чиста позиция за стрелба и да елиминира Шчесни - 2:1!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

УДИНЕЗЕ: Мусо, Бекао, Нуйтинк, Трост-Еконг, Тер Авест, Фофана, Де Паул, Зегелар, Сема, Несторовски, Окака

ЮВЕНТУС: Шчесни, Данило, Ругани, Де Лихт, Алекс Сандро, Рамзи, Бентанкур, Рабио, Бернардески, Роналдо, Дибала