Гуардиола доволен, че Семеньо избра Манчестър Сити

Гуардиола доволен, че Семеньо избра Манчестър Сити

Новото попълнение ще попадне в групата за двубоя с Екзитър

Новото попълнение Антоан Семеньо ще попадне в групата на Манчестър Сити за двубоя от ФА Къп срещу Екзитър, съобщи мениджърът Хосеп Гуардиола. Крилото бе трансфериран в отбора днес за малко над 60 милиона паунда от съперника в английското футболно първенство Борнемут.

Попитан дали Семеньо ще бъде в състава на Сити, Гуардиола отговори: "Да. Не знам дали ще започне, или не, но ще бъде в групата със сигурност".

"Нямаме много широка скамейка, но пък имаме отлични футболисти и той ще свикне бързо с останалите. Всички познаваме неговите качества добре. Антоан може да играе добре по двете крила и си служи с двата крака по впечатляващ начин. Той познава Висшата лига и много клубове го искаха, но Антоан избра нас. Доволен съм от това", каза още мениджърът по време на пресконференция преди мача през уикенда.

Семеньо бе първото зимно попълнение за Сити и Гуардиола отказа да коментира дали отборът ще остане активен на пазара. Йошко Гвардиол, Рубен Диаш и Джон Стоунс са аут от състава заради контузия, което оставя само Нейтън Аке и Макс Алейн в центъра на защитата.

На въпрос дали зимната селекция е приключила, или ще има още нови, Гуардиола отговори: "Не знам, не мога да отговоря на този въпрос".

"Обикновено не привличаме много нови футболисти през зимата, а миналата година беше изключение. Понякога получаваш извънредно много контузии, понякога те напускат играчи. Отборите се менят постоянно и три месеца могат да направят голяма разлика. Трябва винаги да си алармиран за това", продължи мениджърът.

Здравословните проблеми в последните седмици се отразиха негативно на Сити и отборът направи три поредни равенства, а на 17 януари предстои градско дерби с Манчестър Юнайтед. Отборът на Гуардиола изостава с шест точки на лидера Арсенал в класирането на Висшата лига след 21 мача.

"Не успяхме да спечелим последните ни три мача. Определено трябва да играем по-добре. Не гледам Арсенал или Ливърпул, не ме и успокоява равенството помежду им, но е по-добре да изоставаме с шест точки, отколкото с осем. Трябва да спечелим много трудни мачове, за да бъдем претенденти за титлата", завърши Гуардиола. 

Енрике: Да не забравяме, че има и реванш

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике остана доволен от представянето на своите футболисти при победата с 5:2 в домакинството срещу Челси от 1/8-финалите на Шампионска лига

Гуардиола: Резултатът показва как сме играли

Мениджърът Пеп Гуардиола призна, че неговият Манчестър Сити „няма много“ шансове, но отказа да изключи драматичен обрат срещу Реал Мадрид на осминафиналите на Шампионската лига

Росиниър пое вината за разгрома от ПСЖ

Мениджърът на Челси Лиъм Росиниър призна, че отборът му "сам си е стрелял в крака", след като надеждите им в Шампионската лига бяха разбити от Пари Сен Жермен

Арбелоа: Валверде ще се справи, където и да го пусна

Старши треньорът на испанския футболен гранд Реал Мадрид Алваро Арбелоа е доволен от представянето на тима си в първия мач срещу Манчестър Сити от осминафиналите в Шампионската лига

Здрави мачове на осминафиналите в Лига Европа

Тази вечер ще се изиграят първите осминафинални срещи от Лига Европа – втория по престиж европейски клубен турнир. Двубоите са разпределени в два часови слота – от 19:45 и 22:00 часа.

Норвежката приказка в Шампионската лига продължи с 3:0 над Спортинг (ВИДЕО)

Бодьо/Глимт продължава да пише история