Гуардиола хвали Ковачич след успеха над Фулъм

Гуардиола хвали Ковачич след успеха над Фулъм

Матео Ковачич вкара два пъти срещу Фулъм

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола похвали Матео Ковачич, който вкара два пъти при победата на тима с 3:2 над Фулъм в среща от Висшата лига.

В последните дни има много спекулации за това как Сити ще се справи без най-добрия си футболист в халфовата линия Родри, който е аут до края на сезона, след като получи тежка контузия на коляното миналия месец.

"Първият гол беше брилянтен, вторият също. Ковачич е наистина важен за тима. Сега съперниците знаят, че не могат да го оставят сам, в противен случай той може да отбележи гол", каза Гуардиола.

Той обясни, че хърватинът, който посвети головете на нероденото си бебе, тъй като съпругата му е бременна с второто им дете, е останал открит, след като няколко ранни положения на Сити принудиха Фулъм да играе с петима защитници.

"Когато се защитават с петима, има един човек свободен и, това беше Ковачич. Така че двата гола станаха, защото в тази позиция те не могат да го покриват. Трябва да използваме това повече срещу отбори, които играят петима в отбрана", добави специалистът.

Победата на Сити ги остави втори в таблицата след седем мача, само на точка зад лидера Ливърпул. Те също така удължиха своята серия без поражение в първенството до 30 мача. 

Гуардиола похвали също Раул Хименес от Фулъм за невероятната асистенция с пета при гола на Андреас Перейра.

"Първият гол, кой Хименес изработи с това невероятно докосване? Така че защо да не им отдадем заслуженото повече от това, че Сити се е представил лошо в защита? Но да, трябва да се защитаваме по-добре, това е сигурно. Стъпка по стъпка ще се подобряваме", завърши испанецът. 

Ханзи Флик: Пътят пред нас е дълъг

Барселона е лидер в Ла Лига с 4 точки разлика на върха

Мохамед Салах попадна в групата на Ливърпул срещу Брайтън

Арне Слот е провел наглед положителен разговор с египтянина

Трио на Манчестър Юнайтед под въпрос за Борнемут

Аморим все още не знае дали ще може да разчита на Мбемо, Мазрауи и Диало

Артета защити мястото на Жезус в Арсенал

Мениджърът заяви, че бразилецът ще остане в Арсенал и може да играе като централен нападател

Палмър и Фофана са на линия, но Делап е аут за Челси срещу Евертън

Мениджърът Енцо Мареска очаква дуото да се завърне в игра за Челси през уикенда

Бивш съотборник на Любо Пенев във Валенсия с обнадеждаваща новина

Половината от сумата за лечението му вече е събрана, разкри Фернандо Хинер

Реал (Мадрид) с финална оферта за нов договор към Винисиус

Ръководството на клуба представи на агента му окончателната си позиция

Тебас вярва, че Алосно ще реши проблемите в Реал Мадрид

Президентът на Ла Лига - Хавиер Тебас, сподели мнението си по една от най-актуалните теми в момента в Испания, а именно "бъдещето на Чаби Алонсо начело на Реал Мадрид".

Ница изравни антирекорд на Лудогорец в Лига Европа

Последният съперник на Лудогорец в турнира вече е в серия от 18 мача без победа