Гуардиола иска бързо решение по случая с Манчестър Сити

Гуардиола иска бързо решение по случая с Манчестър Сити

"Гражданите" са обвинени в над 100 нарушения на финансовите правила

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола би искал финансовите обвинения срещу клуба да бъдат разгледани „възможно най-скоро“, пише агенция „Ройтерс“.

Сити, който си осигури пета титла в английската Висша лига в последните шест сезона под ръководството на Гуардиола, през февруари бе обвинен в повече от 100 потенциални нарушения на финансовите правила на лигата между 2009-а и 2018 година. Клубът също така получи обвинение, че не съдейства на разследването от началото му през декември 2018-а, въпреки че отрича обвиненията.

„Бих искал Висшата лига и съдиите да направят нещо възможно най-скоро“, каза Пеп Гуардиола пред репортери преди гостуването на Брайтън.

„Тогава, ако сме направили нещо нередно, всички ще го знаят, а при условия, че нещата са такива, каквито ние вярваме – по правилния начин, тогава хората трябва да спрат да говорят за това. Бихме искали това да стане още утре“, добави испанският футболен треньор.

За Манчестър Сити, който беше придобит от базираната в Абу Даби City Football Group през 2008 година се твърди, че е нарушили правилата, свързани с предоставянето на точна финансова информация и „по-специално по отношение на приходите и оперативните разходи“.

„Да се надяваме, че не са толкова заети и съдиите ще могат да видят двете страни и да решат, защото в крайна сметка знам какво сме спечелили честно на терена и нямам никакви съмнения. Да не чакаме две години. Защо нещата да не станат по-бързо“, заяви още Пеп Гуардиола, който няма планове да напуска клуба.

Английският тим ще се изправи срещу италианския Интер във финала на Шампионската лига на 10 юни.

Седмица по-рано, на 3 юни Сити ще играе срещу Манчестър Юнайтед в сблъсък за трофея в турнира ФА Къп в Англия.

Официално: Ливърпул с ново попълнение

Мартинес е третият нов в Ливърпул това лято

Край на една ера: Антъни Тейлър се оттегли след Мондиал 2026

Английският съдия обяви края на кариерата си

Официално: ЦСКА без публика в Европа

Апелативната комисия на УЕФА потвърди наказанието на ЦСКА

Италианската федерация чака отговора на Гуардиола за националния отбор

Всички водещи италиански издания потвърждават, че новият технически директор на националния отбор на Италия Паоло Малдини и неговият съветник Леонардо са провели разговори с Пеп Гуардиола

Реал Мадрид иска героя на Испания?

Испанският национал и нападател на Барселона Феран Торес е опция за новата звездна селекция на Реал Мадрид, според L'Equipe

Университатя изгуби ключов нападател за мача с Левски

Университатя Крайова проведе официалната си тренировка преди гостуването на Левски в Шампионската лига тази сутрин на базата "Илие Балачи"