Гуардиола: Загубихме, защото ни липсват важни игричи

Гуардиола: Загубихме, защото ни липсват важни игричи

Изцедени от поредица травми на важни футболисти, Сити прекъсна серията си от 32 мача без поражение във висшата лига, отстъпвайки на Борнемут с 1:2

Английският футболен шампион Манчестър Сити трябва да се нагоди към очертаващия се по-дълъг и натоварен сезон в сравнение с предишни години, но най-важното нещо за да бъде успешна кампанията, е да се контролират контузиите. Това заяви мениджърът на клуба Хосеп Гуардиола часове преди гостуването на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига.

Изцедени от поредица травми на важни футболисти, Сити прекъсна серията си от 32 мача без поражение във висшата лига, отстъпвайки на Борнемут с 1:2. Това всъщност е втора поредна загуба след 1:2 от Тотнъм в турнира за Купата на Лигата.

Гуардиола заяви, че е наясно с очакванията към тима, но е подготвен за още евентуални поражения поради контузиите и повишаващото се ниво на съперниците.

"Знам какви стандарти отговарят на Манчестър Сити, но сме загубили само един мач. Може би ще загубим отново във Висшата лига срещу Брайтън, срещу Тотнъм или пък срещу Ливърпул“, каза Гуардиола пред репортери, визирайки следващите им три мача във Висшата лига. "Намираме се само на две точки зад Ливърпул, който е отбор от най-висока класа. Освен това започнахме добре в Шампионската лига. Знам, че хората очакват от нас да спечелим 38 мача в Премиършип, както и да постигаме требъл всеки сезон (б.а – победа в трите турнира в Англия), тъй като това са нашите стандарти".

"Причината да губим обаче е, че имахме няколко важни липсващи играчи, което може да се случи през сезона. Понякога, за да печелиш требъл, големите състезания, трябва да си в такава вълна с контузиите, че да не ти пречат. Или да ги контролираш. Но този път това не е възможно. Отборите са много силни и всичко става много по-трудно. Трябва да приемем това", обясни още испанският мениджър.

В днешната среща е ясно, че Гуардиола няма да разчита на носителя на "Златната топка" Родри, както и на Оскар Боб, за които не е ясно кога ще се върнат към пълноценните тренировки. В същото време за Португалия изобщо не пътуваха Джон Стоунс, Джак Грийлиш и Рубен Диаш. Швейцарският защитник Мануел Аканджи, Нейтън Аке и Кайл Уокър са с проблеми, но все пак влязоха в групата за мача. Не са готови на 100 процента Кевин де Бройне и Савиньо, докато Ерлинг Холанд вече е напълно здрав.

Манчестър Сити е на 3-о място в единното класиране на Шампионската лига с две победи и едно равенство до момента, но ще се опита да вземе трети пореден успех. Спортинг е на 8-о място, но със 7 точки и по-лоша голова разлика. Воденият все още от Рубен Аморим тим има 11 поредни мача без поражение във всички турнири. За последно обаче двата тима се срещнаха на осминафинал през 2022-а година и англичаните победиха с 5:0.

Гехи: Да, бях близо до Ливърпул

Новото попълнение на Манчестър Сити - Марк Гехи, сподели интересни подробности около кариерата си, включително проваления му трансфер в Ливърпул през миналото лято

Президентът на Лацио обясни ситуацията около Алесио Романьоли

Сагата около бъдещето на централния защитник Алесио Романьоли приключи, въпреки че той се сбогува с тифозите

Ювентус набеляза нападател от Висшата лига

Ювентус е определил португалския нападател на Евертън Бето като възможно подкрепление в атака, след провала на преговорите с мароканеца Юсеф Ен-Несири, информира италианският вестник Gazzetta dello Sport

Шокиращи слухове: Трент си тръгва от Реал Мадрид?

Поредица от спекулации в последните дни за евентуално напускане на Реал Мадрид от Трент Александър-Арнолд заляха европейските издания

Титулярите в Наполи не спират да се контузват

Титулярният вратар на Наполи Ваня Милинкович-Савич ще отсъства около 2-3 седмици заради травмата си, от която се оплаква през последните дни

Рома изгуби една от звездите си за дълго време

Звездата на Рома - Ману Коне, ще бъде извън игра за около месец, след като медицинските прегледи потвърдиха сериозна травма