Гьотце е спасителят, ликува пресата в Германия

Гьотце е спасителят, ликува пресата в Германия

Най-популярното списание за футбол "Кикер" пише: "Световни шампиони! Чуден гол на Гьотце реши изпълнен с нерви трилър!"

Германската преса възхвалява националния отбор на страната, който спечели световната титла за четвърти път снощи, а също така възвеличава и Марио Гьотце, който я осигури с победния си гол в продълженията. Германия победи с 1:0 Аржентина на финала в Рио де Жанейро снощи.

"Франкфуртер Алгемайне Цайтунг" излиза с голяма снимка, на която капитанът Филип Лаам и Сами Кедира целуват купата и надзаглавие: "Гьотце е спасител - Германия е световен шампион!"

"Ето те и тебе, най-накрая", пише най-тиражният вестник в страната "Билд", поставяйки на първата си страница снимка на световната купа. И добавя със снимка-врезка на ликуващия Марио Гьотце, който се прегръща с Томас Мюлер: "Ние сме световни шампиони".

Най-популярното списание за футбол "Кикер" пише: "Световни шампиони! Чуден гол на Гьотце реши изпълнен с нерви трилър!"

"Зюддойче Цайтунг пък е поставил снимка на капитана Лаам, който вдига трофея на фона на празнуващите му колеги и надпис "'54, '74, '90 - 2014", като отправка към четирите световни титли, които страната притежава.

"Центриране от Андре Шюрле, Гьотце с гърди, Гьотце с левия крак. . .И сега е тук: четвъртата звезда". "Това беше едно дълго чакане и сега Германия прибра Четвъртата световна титла", въздъхва "Ди Велт". Като над текста има заглавия в три реда с голям шрифт в цветовете на националния фланг черно, червено и златно: "Това е истина!"

Интернет-страницата на "Дер Шпигел" пък посочва титлите на Германия до момента: "1954. 1974. 1990. 2014".

"Билд" също така посочва, че когато Германия е спечелила за последен път световното първенство- през 1990-а година със спорна дузпа пак срещу Аржентина, авторът на победния гол снощи Марио Гьотце не е бил роден. "Благодарим, Гьотце! Световни шампиони", пише още вестникът. Цитиран е и вратарят на националния отбор и номер 1 на своя пост на Мондиала Мануел Нойер, който казва след края на мача: "Цяла Германия е Световен шампион!".

Реакции не липсваха и от политиците, като Петер Таубер от партията на канцлера Ангела Меркел написа в профила си в Туитър: "Добро утро, световни шампиони!".

Германският национален отбор се прибира в Берлин утре. 

Треньорът на Борац: Резултатът ни дава шанс

„Трябва да отидем в София, за да се опитаме да продължим напред“

Димитър Папазов ще се подготвя с първия отбор на Болоня

Футболистите от представителния отбор на Болоня се събират на лагер тази вечер на клубната база "Николо Гали" за началото на лятната си подготовка, което ще бъде отбелязано с официална вечеря в 19:45 часа местно време, съобщи официалният сайт на клуба

Росиниър се завърна във Франция

Бившият мениджър на Челси Лиъм Росинър има нова работа

Руди Фюлер става спортен директор на немския футбол

Руди Фьолер ще продължи работата си като спортен директор в Германския футболен съюз, съобщава Bild, позовавайки се на свои източници

Ювентус вече има нови шефове

Ювентус официално назначи Фредерик Масара на позицията директор по футболните въпроси, докато бившият капитан на отбора Джорджо Киелини поема друга роля в управлението на торинския гранд

Кейн: Всичко в мача с Мексико беше специално

„Беше невероятна вечер", каза нападателят