Хари Кейн е под въпрос за гостуването на Байерн на Астън Вила

Хари Кейн е под въпрос за гостуването на Байерн на Астън Вила

Нападателят страда от контузия

Нападателят на Байерн Мюнхен Хари Кейн остава под въпрос за гостуването срещу Астън Вила в Шампионската лига тази вечер, заяви старши треньорът на германския гранд Венсан Компани, но лидерът в Бундеслигата иска да се наслади на предстоящия опит, въпреки потенциалното отсъствие на английския футболист.

Кейн вкара четири гола, за да изведе Байерн до разгром с 9:2 срещу гостуващия Динамо Загреб в първия двубой от надпреварата, допринасяйки за рекорда за най-много голове, отбелязани от един отбор в мач от Шампионската лига.

Нападателят обаче не успя да отправи удар за Байерн Мюнхен при равенството 1:1 срещу шампиона в Бундеслигата Байер Леверкузен в събота, преди да получи контузия в края на срещата.

"Хари тренира и нещата вървят добре, но трябва да изчакаме и да видим ситуацията до мача, за мача да сме сигурни, че нещата ще останат така", каза Компани на пресконференцията преди гостуването на Астън Вила и добави:

"Тогава можем спокойно да вземем правилното решение. Надяваме се, че всичко ще бъде наред."

Старши треньорът на Байерн очаква играчите му да се насладят на предизвикателството срещу намиращия се в добра форма отбор от Висшата лига.

"Всички знаят, че изминаха повече от 40 години, откакто Астън Вила за последно игра в европейските надпревари. Това, което направиха миналия сезон, беше невероятно. Те го заслужиха. Вила е наистина организиран отбор с добра атмосфера у дома. Байерн обаче е свикнал с тези вечери. Искаме да им се насладим и се надяваме футболистите да са готови да играят тук", коментира още наставникът на тима от Мюнхен.

Нападателят Серж Гнабри, който игра за Арсенал и Уест Бромичпреди да се премести в Германия, е оптимист за завръщането си на английска земя.

"Англия е много специална. Има страхотна атмосфера на стадионите. Футболът често е най-важното нещо за хората тук и очаквам с нетърпение да играя в Бирмингам. Това ще бъде първият домакински мач на Астън Вила в Шампионската лига от много години насам. Мястото ще бъде разтърсващо", заяви Гнабри, цитиран от агенция "Ройтерс".

Английският Астън Вила спечели финала за Европейската купа през 1982 година с 1:0 срещу германския Байерн Мюнхен, за да вдигне единствения си голям европейски трофей.

"Вила определено е много добър отбор, който е много последователен, играе добре и физически. Ще бъде много напрегнат, много труден мач. Освен това те се защитават много добре и няма да ни бъде лесно", коментира Серж Гнабри и допълни:

"Треньорът изисква определен стремеж, висок интензитет, така че да не позволяваме на противника никакви шансове. Това е, за което се готвим в момента. Чувстваме се страхотно, че отново сме толкова доминиращи. Колкото по-доминиращ си, толкова повече шансове имаш и толкова повече голове можеш да вкараш. За нас е много забавно в момента в атака."

Палмейрас и Порто не излъчиха победител в Ню Джърси (ВИДЕО)

Второ нулево реми в Група “А” на Мондиала

Алкарас: Трент ще е най-добрият в света

Испанската тенис звезда Карлос Алкарас се изказа ласкаво за последното ново попълнение на любимия си Реал Мадрид - Трент Александър-Арнолд

Гарначо напуска Манчестър Юнайтед, но иска да остане в Англия

От Леверкузен проявяват много сериозен интерес към аржентинеца

ПСЖ започна Световното клубно с 4:0 над Атлетико (Мадрид) (ВИДЕО)

Европейските шампиони не дадоха шанс на мадридчани в САЩ

В Испания: Барселона с нечуван апел към Ла Лига

Каталунците с историческа молба за финансовия феърплей

Ювентус дава нов договор на младата си звезда

Ювентус предприема стъпки за удължаване на договора на Кенан Йълдъз

Наполи връща Джон Дюран в Европа?

Нападателят може бързо да приключи с авантюрата си при Ал Насър

Милан се прицели в Гранит Джака

Многобройни източници потвърждават за нови разговори между Милан и Байер Леверкузен за Гранит Джака, който е отворен за трансфер на "Сан Сиро"

Монтоливо: Не уважавам Гатузо

Новият селекционер на Италия много бързо получи първата си открита атака