Хари Кейн качи Байерн на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Нападателят вкара единствения гол срещу Кьолн и вече има 18 на сметката си

Байерн (Мюнхен) записа шеста последователна победа в германската футболна Бундеслига.

Баварците спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Кьолн, с което стартира 12-ият кръг, за да съберат 32 точки и да изместят от върха Байер (Леверкузен) преди визитата на „аспирините“ в събота.

Новото попълнение Хари Кейн продължи да пише история като отбеляза единственото попадение срещу „козлите“.

Той се разписа в 20-ата минута и вече има 18 гола в 12 срещи, което е рекорд за първенството.

Байерн контролираше събитията на терена и още в началните минути Сане и Чупо-Мотинг бяха близо до гола. В 7-та минута пък остро центриране на Сане беше отклонено от Хюберс, който засече застрашително топката съм собствената си врата, но имаше късмет.

Баварците поведоха в 20-ата минута, след като Чупо-Мотинг бе изведен. Той успя да смени посоката и стреля, а топката бе отразена от голлинията от защитник на "козлите". Топката обаче попадна в свободния Хари Кейн, който я прати в мрежата.

До края на първото полувреме Сане и Коман пропуснаха изгодни ситуации и така Байер водеше само с един гол аванс до почивката.

През втората част домакините така и не затрудниха по някакъв начин защитата на баварците. Гостите пък контролираха топката, но реалните ситуации за гол бяха чак в края на срещата.

Първо в 77-та минута Лирой Сане стреля от въздуха, но топката беше блокирана от защитник на домакините. Две минути по-късно пък Кингсли Коман стреля с глава в напречната греда. Малко след това Коман пробва и от далечна дистанция, но покрай страничната греда.

В крайна сметка Байерн взе своето и оглави класирането с 32 точки, като има с 1 повече от Байер (Леверкузен), докато кризата в Кьолн продължава с пълна сила.

„Козлите“ остават на последното място с 6 точки от 12 мача.

КЬОЛН - БАЙЕРН МЮНХЕН 0:1
0:1 Хари Кейн (20)

СЪСТАВИ СЪСТАВИ:

Кьолн: Марвин Швебе, Расмус Карстенсен, Тим Хюберс, Лука Килиан, Джеф Шабо, Деян Любичич, Линтон Маина, Ян Тилман, Флориан Кайнц, Ерик Мартел, Дави Селке;

Байерн: Мануел Нойер, Нусар Мазрауи, Мин-Джей Ким, Дайо Упамекано, Конрад Лаймер, Йозуа Кимих, Леон Горецка, Лерой Сане, Чупо-Мотинг, Кингсли Коман, Хари Кейн.