Хари Кейн си постави висока цел в кариерата си

Хари Кейн си постави висока цел в кариерата си

Нападателят гони рекорд по голове във Висшата лига

Нападателят на Тотнъм Хари Кейн си е поставил целта да подобри рекорда по най-много голове във Висшата лига, който сега се държи от легендата Алан Шиърър. След като като вкара две попадения срещу Нотингам Форест през уикенда, Кейн вече е на трето място във вечната класация.

Нападателят пропусна дузпа, вкара два гола от игра и вече премина границата от 200 попадения в кариерата си.

29-годишният капитан на Англия се изравни на третата позиция в Анди Коул, като и двамата имат по 187 гола във Висшата лига. Само Алан Шиърър (260) и Уейн Рууни (208) са вкарали повече в историята на турнира.

"Остава ми още много път, разбира се, но се чувствам във форма и мисля, че има още много години пред мен", каза Кейн пред медиите.

"Всеки сезон искам да вкарвам голове, искам да бъде сред големите имена и съм развълнувам от предизвикателството", добави нападателят.

"Алан и Уейн са двама от най-големите нападатели, които е имал Англия и да бъда сред тях означава много за мен. Но аз искам да постигна още, да видя докъде мога да стигна. Засега беше добър старт на сезона", смята Кейн.

Тотнъм постигна трета победа от 4 мача в първенството, като има 10 точки в класирането - само 2 по-малко от временния лидер Арсенал. Кейн вкара 4 гола през тази кампания досега и формата му е един от ключовете за най-добрия старт на Тотнъм във Висшата лига от сезон 2009-10 насам. Тогава те имаха четири поредни победи на старта.

Миналата седмица Кейн направи рекорд за най-много голове за един отбор във Висшала лига, като изпревари постижението на Серхио Агуеро за Манчестър Сити.

"Хари е нашата референция на терена във всеки един момент, той трябва да бъде лидер на тима и смятам, че работи много добре", каза за него мениджърът на Тотнъм Антонио Конте.

"Той е напълно отдаден на проекта и аз съм щастлив заради него", добави италианецът.

ОФИЦИАЛНО: Рюдигер отнесе много тежко наказание заради своеволията си

Той бе наказан за цели шест мача

НА ЖИВО: Барселона – Интер (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете тук полуфинала в Шампионска лига

Тежък удар за Атлетик Билбао: Голмайсторът на отбора е аут за мача с Юнайтед

Сансет има мускулна травма

Бивш треньор на Реал (Мадрид) може да поеме националния отбор на Катар

Хулен Лопетеги е фаворит за поста

Филип Лам си спомни за мачовете срещу Меси и Кристиано

"Подготовката за Роналдо изискваше също толкова много работа, но от различна специфика"

Вече е сигурно: Влахович се разделя с Ювентус през лятото

Нападателят не успя да се разбере с клуба за нов договор

В Испания: Родриго напуска Реал при треньорска рокада

Винисиус и Килиан Мбапе са водещите нападатели на "белите" в момента

Кирил Десподов поднови тренировки

Българският национал направи днес първа тренировка на терен след почти месец

Четирима напускат Волфсбург в края на сезона

Бившият германски национал Кевин Беренс ще напусне тима на Волфсбург в края на сезона, съобщиха от клуба от Бундеслигата.