Хари Кейн все пак ще отиде в лагера на Англия

Хари Кейн все пак ще отиде в лагера на Англия
Източник: БГНЕС

Нападателят на Байерн Мюнхен Хари Кейн потвърди, че ще пътува, за да се присъедини към националния отбор на Англия

Той ще бъде на разположение на Томес Тухел, въпреки опасенията от контузия в мача от Бундеслигата срещу Айнтрахт Франкфурт в събота.

Кейн стана първият играч в елитното първенство на Германия, отбелязал 11 гола в първите шест кръга от сезона, след като се разписа при победата с 3:0.

Но 10 минути преди края Кейн се срина на тревата след сблъсък с вратаря на Франкфурт Кауа Сантос и се нуждаеше от лечение на десния си глезен. Той обаче успя да играе отново, преди да бъде заменен в 85-ата минута.

"Добре съм. Беше контакт до костта. Имах го преди няколко седмици и днес беше на същото място. Няколко дни и ще се оправи", каза капитанът на Англия, цитиран от ДПА.

На въпрос дали ще пътува за лагера на националния отбор, той отговори: "Да, ще бъда там в понеделник".

Англия ще играе приятелски мач срещу Уелс в четвъртък, преди да поднови квалификациите за Световното първенство през 2026 година срещу Латвия на 14 октомври.

Кейн също така похвали съотборниците си в тима на Байерн, който не е начело в Бундеслигата с четири точки пред втория Борусия Дортмунд и има шест победи от шест мача в първенството.

"В момента имаме инерцията на наша страна и трябва да я задържим. Сега пътуваме за националните отбори, а след това ни предстои страхотен мач у дома срещу Борусия Дортмунд", коментира още той.

Съотборник на Груев №1 в Англия

Нападателят на Лийдс Доминик Калвърт-Люин е обявен за играч на месеца във Висшата лига за декември, съобщиха от организацията.

Жирона приютява Тер Щеген?

Германският вратар на Барселона Марк-Андре тер Щеген скоро ще се присъедини към Жирона под наем до края на сезона, като клубовете са близо до финализиране на сделката, съобщи каталунското издание "Спорт"

Слот привества Салах обратно в Ливърпул

Мениджърът на Ливърпул - Арне Слот, ще приветства Мохамед Салах обратно в състава, въпреки разрива в отношенията помежду им преди заминаването на египтянина за Купата на африканските нации

Мусиала и Кимих се завръщат за Байерн Мюнхен

Старши треньорът на Байерн Мюнхен - Венсан Компани, застана пред журналистите преди съботното гостуване на РБ Лайпциг

Ман Сити е на една крачка от Марк Гехи

Ръководството на Манчестър Сити е регистрирало голям напредък по отношение на евентуалното привличане на капитана на Кристъл Палас Марк Гехи

След провала за Купата: ПСЖ гони задължителна победа срещу „Лил“

Ще успеят ли френските шампиони да надигнат глава?