Хърватия на финал след драма с продължения (ВИДЕО)

„Шахматистите“ смълчаха Нидерландия с 4:2 насред Ротердам

Отборът на Хърватия е първият финалист в турнира Лига на нациите.

„Шахматистите“ отстраниха домакина на завършващата фаза Нидерландия с 4:2 след продължения.

Те направиха обрат в редовното време на мача, но резервата Ноа Ланг вкара в 96-ата минута и прати полуфинала в продължения.

В тях обаче блесна друг играч, появил се от пейката, както и неостаряващият Лука Модрич.

Маестрото на Реал (Мадрид) първо асистира на влезлия малко по-рано Бруно Петкович и той вкара за 3:2 в 98-ата минута, а в 116-ата самият Модрич реализира втората дузпа за хърватите в срещата и оформи крайното 4:2.

Мачът в Ротердам започна добре за домакините, които откриха с първия точен удар. Той бе дело на нападателя на Борусия (Дортмунд) Дониел Мален и с него Нидерландия поведе в 34-ата минута.

„Лалетата“ се оттеглиха на почивка с минимален аванс, но скоро след началото на второто полувреме гостите изравниха.

Лука Модрич отне топката от Коуди Гакпо и нападателят на Ливърпул го задържа в пеналта, което се оказа достатъчно за дузпа в полза на Хърватия.

Андрей Крамарич изпълни много хладнокръвно наказателния удар и изравни в 55-ата минута с втория точен изстрел в срещата.

В 73-ата пък обратът стана факт, след като Лука Иванушец центрира към наказателното поле, а Марио Пашалич засече в мрежата за 2:1.

В добавеното време вратарят на гостите Доминик Ливакович направи страхотно спасяване, но в 96-ата минута бе матиран от Ноа Ланг, който ще е сред конкурентите на продадения от Лудогорец на Брюж нападател Игор Тиаго.

В продълженията обаче „шахматистите“ нанизаха цели 3 попадения като последното от тях падна в 122-ата минута и бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

Въпреки това, Хърватия вече е на финала и в неделя ще спори за трофея с победителя от другия полуфинал между Испания и Италия.