Хофенхайм подчини Аугсбург и влезе в битката за Европа (ВИДЕО)

Хофе се изравни с днешния си противник в подножието на топ 6

Хофенхайм постигна много ценна победа с 3:1 над Аугсбург в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата и възпитаниците на Пелегрино Матарацо събраха 36 точки, за да се изравнят с Аугсбург, който обаче остава 7-и в таблицата, докато Хофе е 8-и.

В Зинцхайм домакините поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Павел Кадержабек центрира чудесно от крилото и Вут Вегхорст отблизо порази вратата на Аугсбург.

Три минути по-късно Хофенхайм удвои аванса си. Този път Вегхорс бе в ролята на асистент, подавайки топката към Андрей Крамарич, който бе на чиста позиция на границата на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл.

След час игра Аугсбург се върна в мача, след като Филип Титц намери Ермедин Демирович в наказателното поле, където той си освободи пространство и вкара гол за своя тим.

В 90-ата минута Хофе реши всичко в своя полза. Кадержабек направи ново добро центриране, като в наказателното поле на Аугсбург защитата остави Илас Бебу, който овладя топката и я изстреля неспасяемо в мрежата, оформяйки крайното 3:1.