Холанд може да счупи рекорда по най-много голове за един сезон в Англия

Холанд може да счупи рекорда по най-много голове за един сезон в Англия

В момента Анди Коул и Алън Ширър поделят това постижение с по 34 попадения

Ерлинг Хoланд започна фантастично първия си сезон във Висшата лига с фланелката на Манчестър Сити. Голмайсторът на първенството вече отбеляза 11 попадения в седем изиграни мача, като добави три гола към тях в два мача от Шампионска лига.

Този 22-годишен норвежки нападател е първият с девет гола в първите пет мача, първият отбелязал в първите четири гостувания във Висшата лига, първият отбелязал 11 гола в първите седем мача. Освен това само трима играчи преди него в историята на Висшата лига са отбелязали 11 гола в първите си 10 мача – Мик Куин, Папис Сисе и Диего Коста. Холанд е на три мача от това да подобри този рекорд, който в момента споделя.

Ако продължи да играе в тази форма, той ще постави рекорд по брой голове във Висшата лига за един сезон, пише "BBC", като напомня, че този рекорд, който е 34 попадения, се държи от Анди Коул и Алън Шиърър. Тогава се изиграха 42 мача от английското първенство. За това му трябват още 24 гола в оставащите 31 мача. Рекордът за брой голове след изиграни 38 мача във Висшата лига е 32 гола и е поставен от Мохамед Салах.

Никой във Висшата лига не е печелил титлата най-добър голмайстор със средно гол на мач, като Хари Кейн беше най-близо през 2016/17, когато отбеляза 29 пъти в 30 мача. Ако продължи по този начин, Холанд може да завърши сезона с невероятните 60 гола.

Той може да застраши рекорда на Кевин Филипс, който отбеляза 19 гола в първите 20 мача, и Коул, който достигна 30 гола в 32 мача. В момента той е в серия от пет поредни мача с отбелязани попадения, а рекордът се държи от Джейми Варди, който е отбелязал в 11 поредни срещи. Освен това рекордът за най-много хеттрикове във Висшата лига е пет и се държи от Алън Шиърър от сезон 1995/96. Холанд вече е с два, след като вкара три пъти срещу Кристъл Палас и Нотингам Форест.

Нападател на Интер избра Кот д'Ивоар

Нападателят на Интер Милано Анже-Йоан Бони реши да играе за националния отбор на Кот д'Ивоар, но няма да може да участва в приятелските мачове на състава срещу Република Корея и Шотландия в края на март 2026 г. поради проблем със зъбите.

Вратарски възел в националния на Германия

Вратарят на Байерн Мюнхен Йонас Урбиг и неговият 18-годишен съотборник Ленарт Карл получиха първите си повиквателни за националния отбор на Германия.

“Грешникът” от финала на Мондиал 2022 се завърна в националния отбор на Франция

При последните няколко повиквателни нападателят на Тотнъм бе извън селекцията на Дешан

Тежък удар по Реал Мадрид

Тибо Куртоа аут за месец и половина

Спешна операция спаси пръста на халф на Галатасарай

Интервенцията е избегнала риска той да бъде ампутиран

Рафиня: Знаех, че второто полувреме беше много по-добро за нас

„Това беше сложен мач", каза бразилецът