Холанд поведе Сити към подножието на върха (ВИДЕО)

Шампионите на точка от лидера Ливърпул след 1:0 над Брентфорд

Манчестър Сити постигна трудна, но изключително ценна домакинска победа над Брентфорд с минималното 1:0 в отложен мач от XVIII кръг на английската Висша лига.

Головата машина на „гражданите“ донесе успеха с гол през второто полувреме, който бе под номер 17 за него в 21 шампионатни срещи.

Тази във вторник вечер се проведе на „Етихад“, откъдето през уикенда Челси си тръгна с точка след 1:1 в дербито на кръга.

Сега обаче възпитаниците на Хосеп Гуардиола се върнаха на победния път и вече имат 56 пункта в своя актив, със само 1 по-малко от лидера Ливърпул, при равен брой мачове.

Днешният започна равностойно и до почивката по-чистите голови положения бяха за гостите.

„Пчеличките“ обаче направиха 2 сериозни пропуска, останали очи в очи с вратаря Едерсон, за да дойде паузата при 0:0.

След почивката Сити овладя инициативата, макар да стигна с доза късмет до единственото попадение.

В 71-ата минута, след една контраатака, Хулиан Алварес изведе Холанд, а защитник на Брентфорд се подхлъзна в най-неподходящия за отбора момент и норвежкият таран се оказа сам срещу вратаря.

Нападателят не сгреши и хладнокръвно прати топката по земя в мрежата, за да открие резултата.

Скоро след това Холанд вкара още един гол, този път с глава, но попадението не беше зачетено, тъй като още в реално време бе маркирана засада, а тя бе потвърдена впоследствие чрез системата VAR.

До края повече попадения не паднаха и така Манчестър Сити изпревари с точка Арсенал, заемайки второто място във временното класиране.

Брентфорд остана с 25 пункта на 14-о място в таблицата след втората си последователна загуба и общо 4-а в последните 5 кръга.

Манчестър Сити – Брентфорд 1:0
1:0 Ерлинг Холанд (71)

Стартови състави:

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър, 16. Родри, 47. Фил Фодън, 52. Оскар Боб, 20. Бернардо Силва 19. Хулиан Алварес, 9. Ерлинг Халанд;

Бретфорд: 1. Марк Флекен, 16. Бен Мий, 20. Кристофър Айер, 13. Занка, 12. Серхио Регилон, 27. Виталий Янелт, 6. Кристиан Ньоргард, 15. Франк Ониека, 30. Матс Расмусен, 11. Йоан Уиса, 17. Айвън Тони.

Ансу Фати иска пак в Барселона

В момента играе под наем в Брайтън

Артета и Сака щастливи след успеха в дербито

Вижте какво казаха от лагера на Арсенал след 3:2 над Тотнъм

Гуардиола: Титлата още е далеч

"Мисля, че Арсенал няма да загуби точки, знаем какво трябва да направим"

Изчислено: Мъри спечели 70% от мачовете с Гьозтепе

Станимир Стоилов изпълни успешно мисията и върна отбора в елита

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)