Храбър Лудогорец остана близо до чудото в Истанбул (ВИДЕО)

"Орлите" паднаха с 1:3

Лудогорец допусна второ поражение в груповата фаза на Лигата на конференциите след като загуби с 1:3 при гостуването си на фаворита в групата Фенербахче. Повторният дебют на Георги Дерменджиев начело на "орлите" донесе по-добра игра за разградчани, но класата на противника се оказа ключова.

Лудогорец получи правото да изпълни пряк свободен удар в 4-ата минута. Аслак Фон Витри чукна топката за Бърнард Текпетей, който стреля право в стената. Последва добавка от страна на Клод Гонсалвеш от границата на наказатернито поле, но покрай десния страничен стълб.

Само минута по-късно Руан Секо бе изведен зад гърба на отбраната на Фенербахче. Бразилецът прекара топката между краката на Родриго Бекао, но Ирфан Джан Егрибаят отрази. Последва разбъркване след центрирането от корнер на Текпетей, след което Якуб Пьотровски шутира, но там Бекао блокира.

След късо изпълнен корнер от страна на Фенербахче в 8-ата минута, Фред чукна топката за Райън Кент, който центрира за Душан Тадич. Ударът на капитана на турския тим обаче премина покрай вратата, пазена от Симон Слуга.

Фред получи топката и навлезе отдясно в наказателното поле на Лудогорец, след което стреля по диагонал с по-неудобния си десен крак, но Слуга отрази. Последва добавка от страна на Райън Кент на втора греда, но агличанинът не успя да намери очертанията на вратата в 25-ата минута.

Фенербахче разви по светкавичен начин своя контраатака в 42-ата минута, когато топката бе отнета и Фред напредна с дрибъл. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед изведе Мичи Батшуай, който си поведе топката, Оливие Вердон се опита да се намеси, но безуспешно. Белгийският нападател пусна топката покрай Симон Слуга и изведе своя тим напред в резултата.

Фенербахче удвои аванса си в 52-ата минута, когато Душан Тадич изведе по лявото крило Джейдън Остерволде, който сви топката в наказателното поле за Миши Батшуай, който не успя да нанесе удар и топката рикошира. Последва добавка от Миха Зайц, който прати топката за втори път във вратата на Лудогорец.

Българският шампион се върна в мача в 65-ата минута, когато Бърнард Текпетей центрира от корнер. Топката рикошира в коляното на Родриго Бекао, след което Педро Нареси се опита да отиграе акробатично, а в опита си да изчисти топката бразилският бранител на Фенербахче прати топката в собствената си врата.

Лудогорец пропусна да възстанови равенството в 82-ата минута, когато Пьотровски изведе Текпетей сам срещу стража на Фенербахче. Крилото на българския тим се опита да промуши топката между краката на Ирфан Джан, но той отрази, след което Квадво Дуа се размина с топката.

Фенербахче - Лудогорец 3:1
1:0 Батшуай 42