Ибра се готви здраво за дербито с Марсилия

Ибра се готви здраво за дербито с Марсилия

"Това е мачът, който аз искам да спечелим. А вероятно и всички в отбора", каза той

Златан Ибрахимович поднови тренировки на пълни обороти след контузията на петата и ще играе в дербито на френското първенство в неделя.

Неговият отбор Пари Сен Жермен гостува на лидера Марсилия в 13-ия кръг. През изминалата седмица Ибрахимович правеше единствено джогинг и работеше във фитнеса, но днес се появи на тренировката заедно с останалите играчи на столичния клуб.

Шведският нападател не е играл от мача с Лион на 21-и септември, завършил 1:1, което прави шест поредни срещи. До момента той има 5 гола в първите шест мача за този сезон.

"Това е мачът, който аз искам да спечелим. А вероятно и всички в отбора. Не се притеснявам, защото съм играл много дербита в моята кариера- в Холандия, в Италия, в Испания, така че знам какво ме чака, добави той.

Двукратният шампион от последните два сезона Пари Сен Жермен единствен е без поражение от началото на сезона, като в 12 срещи има 6 победи и 6 равенства, но изостава на 4 точки от Марсилия.

Завръщането на шведа в стартовия състав поставя Лоран Блан в ситуация да избира нова позиция на Единсон Кавани- като втори нападател или на крилото, или пък изобщо да не започне. 

Ханзи Флик: Пътят пред нас е дълъг

Барселона е лидер в Ла Лига с 4 точки разлика на върха

Мохамед Салах попадна в групата на Ливърпул срещу Брайтън

Арне Слот е провел наглед положителен разговор с египтянина

Трио на Манчестър Юнайтед под въпрос за Борнемут

Аморим все още не знае дали ще може да разчита на Мбемо, Мазрауи и Диало

Артета защити мястото на Жезус в Арсенал

Мениджърът заяви, че бразилецът ще остане в Арсенал и може да играе като централен нападател

Палмър и Фофана са на линия, но Делап е аут за Челси срещу Евертън

Мениджърът Енцо Мареска очаква дуото да се завърне в игра за Челси през уикенда

Бивш съотборник на Любо Пенев във Валенсия с обнадеждаваща новина

Половината от сумата за лечението му вече е събрана, разкри Фернандо Хинер

Реал (Мадрид) с финална оферта за нов договор към Винисиус

Ръководството на клуба представи на агента му окончателната си позиция

Тебас вярва, че Алосно ще реши проблемите в Реал Мадрид

Президентът на Ла Лига - Хавиер Тебас, сподели мнението си по една от най-актуалните теми в момента в Испания, а именно "бъдещето на Чаби Алонсо начело на Реал Мадрид".

Ница изравни антирекорд на Лудогорец в Лига Европа

Последният съперник на Лудогорец в турнира вече е в серия от 18 мача без победа