Играчите на Хартс прогонени от "Селтик Парк"

Играчите на Хартс прогонени от "Селтик Парк"

"Детелините" триумфираха драматично с титлата

Играичите на Хартс са били принудени да напуснат стадиона на Селтик минути след загубата си с 1:3 от Селтик в Глазгоу в решителния мач за трофея в Шотландия. Причината е била „заплашителна“ атмосфера. Хартс се нуждаеше от равенство, за да спечели първата си титла от 1960 година насам, но не успя, тъй като "детелините" отбелязаха два късни гола, вторият в последната минута на добавеното време, предизвиквайки нахлуване на терена от домакинските фенове.

В изявление от Хартс информираха, че са се свързали с полицията след съобщения за техни играчи, подложени на словесно и физическо насилие по време на хаотичните сцени.

„Категорично осъждаме срамните сцени на Селтик Парк този следобед, които за пореден път засрамиха шотландския футбол“, се казва в изявлението на клуба и още:

„Съобщенията за сериозни физически и словесни обиди към нашите футболисти и персонал, както на терена, така и на други места, са дълбоко обезпокоителни. Разследваме това подробно и водим диалог с полицията на Шотландия. Няма да правим допълнителни коментари към този момент, освен да кажем, че е напълно неприемливо нашите играчи и служители да бъдат поставени в тази ситуация.“

Футболистите на Хартс напуснаха стадиона, все още носейки екипите си за мача, а останалите служители дори не останаха за медийни задължения след мача.

„Предвид заплашителната атмосфера на стадиона, целият ни персонал нямаше друг избор, освен да напусне незабавно“, заявиха от клуба и допълниха: „Извиняваме се на нашите медийни партньори, но безопасността на нашите служители беше наш основен фокус по време на тези неприемливи сцени. Нахлуването на терена причини хаотичен край и никой не изглеждаше да знае дали мачът е приключил. Очакваме футболните власти да предприемат възможно най-решителните действия в интерес на защитата на безопасността на играчите и привържениците, както и на почтеността на играта.“

Полицията съобщи за няколко ареста в Глазгоу, докато феновете на Селтик празнуваха в града по-късно.

Алварес не планира да ходи в Арсенал

Въпреки че воденият от мениджъра Микел Артета тим на Арсенал се позиционира като основен кандидат за нападателя на Атлетико Мадрид Хулиан Алварес, аржентинският национал няма намерение да се мести в Лондон, твърди испанското издание SER Deportivos

Атлетико Мадрид с нова офанзива за Хюлманд

Атлетико Мадрид няма да пести усилия в опита си да привлече полузащитника на Спортинг Лисабон, Мортен Хюлманд, съобщава португалското издание Antena1

Един от собствениците на Уест Хем напусна след изпадането

След 16 години начело на Уест Хам Дейвид Съливан се оттегли от поста си на съпредседател на клуба, след като е бил уведомен за предстоящото публикуване на сериозни исторически обвинения

Киеза: Искам да се върна в Ювентус

Италианският национал Федерико Киеза разкри причина за раздялата с Ювентус, настоявайки, че никога не е искал да напусне клуба, а подновяване на договора му дори не е било обсъждано, което противоречи на твърдението, че парите са били в основата на разминаването между двете стани

Куман: Стоичков е любимият ми нападател на Барселона

Българската легенда на Барселона Христо Стоичков беше посочен за един от любимите футболисти в клубната история на бившия си съотборник на “Камп Ноу” Роналд Куман

Марота: Ще се пенсионирам ако спечеля Шампионската лига

Президентът на Интер говори за изминалия сезон и целите пред "нерадзурите"