Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо внесе яснота относно бъдещето на младата звезда Ендрик, след като страхотната форма на Гонсало Гарсия по време на Световното клубно първенство предизвика спекулации относно ролята на бразилеца в състава.
19-годишният Гарсия се превърна в сензация на турнира, отбелязвайки три гола и записвайки асистенция в четири мача. Представянето му моментално привлече вниманието и породи въпроси дали той трябва да остане в първия състав за новия сезон.
По информация от Испания, Ендрик сам е предприел пътуване до САЩ, за да проведе разговори с висшето ръководство на клуба относно мястото си в Реал Мадрид. Основната му цел е била да изясни как ще се впише в състава.
На пресконференция Алонсо даде да се разбере, че няма място за тревога:
„Разчитам и на тримата. Ендрик се възстановява, но разбира се, че е в плановете ни. Не градим състава за следващия сезон в момента – търсим представяне тук и сега. Решенията ще дойдат по-късно.“
За Гарсия наставникът сподели:
„Справя се страхотно. Желанието, което показва, е именно това, което очаквахме от него… и сме доволни.“
Реал Мадрид ще се изправи срещу Борусия Дортмунд в събота на стадион „MetLife“ в Ню Джърси в четвъртфинален сблъсък от Световното клубно първенство. Победа ще означава място на полуфиналите и още една крачка към световната клубна титла.