Интер изпусна Лацио в последните минути и остава зад Наполи (ВИДЕО)

Интер изпусна Лацио в последните минути и остава зад Наполи (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

“Нерадзурите” имаха златна възможност да сложат ръка на титлата

Интер изпусна на два пъти гол аванс срещу Лацио в невероятен трилър и не се възползва от грешката на Наполи, за да излезе на върха в Серия А, кръг преди края на първенството. “Нерадзурите” допуснаха късно изравнително попадание в последната минута от редовното време за крайното 2:2 при много драма и ожесточена битка за всеки метър от терена на “Джузепе Меаца”, с което събират актив от 78 и не успяха да се възползват от нулевото реми на Наполи при визитата на Парма, като с това “партенопеите” остават на върха в класирането със своите 79 пункта.

В последния кръг от първенството, когато ще бъде решена съдбата на титлата в “Калчото, Интер ще гостува на Комо, докато Наполи ще приеме Каляри на стадион “Диего Армандо Марадона”.

Началните минути на срещата започна с очакван опит за натиск от страна на домакините, които се настаниха в противниковата половина, а “орлите” се бранеха стабилно и търсеха своите шансове на контраатака.

След изтичането на половин час игра срещата се поизнерви и се стигна до чести нарушения и разправии между играчите, както и със съдията.

В 43-ата минута Диа изведе Исаксен очи в очи със Зомер, но швейцарският страж направи великолепно спасяване.

Така се стигна до добавеното време, когато Димарко отправи силен удар след корнер от границата на пеналта, той бе блокиран, но Ян Бисак се ориентира най-добре и отправи отличен удар точно под гредата за 1:0.

По-активната игра на “орлите” през втората част все пак даде резултат в 71-вата минута, когато отново разсейване на домакините позволи на Весино да поеме подаване абсолютно непокрит в наказателното поле, овладя и подаде към Педро, който реализира за 1:1.

Футболистите на Интер моментално вдигнаха оборотите в търсене на изключително важен гол в продължаващото преследване на титлата. Те стигнаха до него десет минути преди края на редовното време, когато Тюрам бе фаулиран отдясно. Зад топката застана Хакан Чалханоолу, който отправи балонно центриране на втора греда, а там напълно непокрития Дензъл Дъмфрис с глава реализира за 2:1.

В 85-ата минута бранител на Ян Бисек отклони топката с ръка в наказателното поле при опит да бъде преодолян от Кастеянос. Съдията първоначално не даде сигнал, но впоследствие бе повикан да прегледа положението отново на монитор. Реферът промени мнението си и отсъди дузпа. Педро изпълни отлично в десния ъгъл на Зомер и изравни за 2:2.

НА ЖИВО: Ракув – Арда (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете мача тук…

Слот отказва за говори за трансфера на Исак в Ливърпул

Мениджърът Арне Слот отказа да говори по темата за трансфер на Александър Исак в английския футболен клуб Ливърпул и не очаква неговият отбор да бъде много активен в оставащите девет дни от летния прозорец.

Почти има сделка! Трансферът на Еберечи Езе в Арсенал е на крачка от завършване

Той няма да играе за Кристъл Палас срещу Фредрикстад

Байер взе защитник от Севиля, в Леверкузен се надяват дошъл под наем да замести Виртц

Лоик Баде игра в Севиля от 2023 година

Тотнъм ще направи всичко по силите си за привличането на Савиньо от Манчестър Сити

Бразилецът е приоритет пред лондончани

Интер договори халф на Ланс

Трансферът стана факт, след като Интер не успя да привлече Ману Коне от Рома

Нов в Ливърпул аут до мачовете за националните отбори

Жереми Фримпонг е с контузия от мача с Борнемут

Хари Магуайър не смята да напуска Манчестър Юнайтед

Преди края на календарната година

Кунде обяви: Целта пред Барселона е Шампионската лига

Да се спечели Шампионската лига не е "натрапчива идея, а нашата цел", заяви защитникът на Барселона Жюл Кунде, цитиран от АФП. Той направи това на пресконференцията, след като подписа нов договор с клуба до 2030.