Интер капарира третото място в Серия А в репетиция за Сити

"Нерадзурите" са временно втори, но Лацио може да ги измести

Отборите на Торино и Интер завършиха при резултат 0:1 на “Олимпико Гранде Торино” в последния си двубой в Серия "А" за този сезон. Марсело Брозович реализира попадението в 37-ата минута.

Първият удар в мача дойде още в третата минута, когато изпълнение на Миранчук от дистанция мина покрай вратата. След още три минути Лаутаро получи възможност да стреля, но прати топката над вратата. В 13-ата минута Самуеле Ричи също пробва далечен удар, при който топката излезе в аут. Четири минути по-късно Мергим Войвода стана поредният играч, отчел се с пропуск след изстрел от дистанция. В 22-рата минута Дензъл Дъмфрис не успя да намери целта със своя шут. Три минути след това най-после дойде първият точен удар в двубоя, като Вилфрид Синго прати топката в ръцете на Самир Ханданович.

В 32-рата минута Де Фрай стреля с глава при корнер, но Ваня Милинкович-Савич спаси изпълнението му. В 36-ата минута Ханданович се справи с изстрел на Синго с глава също след центриране от корнер. При ответната атака Брозович пробва удар от разстояние, който се оказа неспасяем за противниковия вратар и така хърватинът даде аванс на “нерадзурите”. Така халфът за трети път в кариерата се разписа и в двата шампионатни мача срещу даден съперник в рамките на един сезон в италианския елит.

През първата половина на втората част имаше удари по посока и на двете врати. Хакан Чалханоолу, резервата Един Джеко, Галярдини и Лукаку не успяха да вкарат нов гол за “нерадзурите”, докато появилият се от пейката Ян Карамо и Синго не съумяха да се разпишат за “биковете”. В 65-ата минута Индзаги предприе любопитна смяна, като замени Ханданович с Алекс Кордас. 40-годишният вратар се отплати за доверието в 71-вата минута, когато се намеси с вещина при удар отблизо на Санабрия. В 80-ата минута Джеко можеше да удвои преднината на своя тим, но неговият удар срещна единия страничен стълб. В оставащите минути домакините потърсиха поне изравнително попадение, но резервите Пиетро Пелегри и Карол Линети, а също така Миранчук и Санабрия не успяха да преодолеят Кордас.