Интер матира Рома в края и задържа върха в Серия А (ВИДЕО)

Маркъс Тюрам донесе победата на "нерадзурите" при завръщането на Лукаку

Интер стигна до абсолютно заслужена минимална победа с 1:0 над Рома на „Джузепе Меаца“ в мач от 10-ия кръг на Серия А. Нападателят на римските „вълци“ Ромелу Лукаку се завърна в дома на „нерадзурите“ и очаквано не бе приет добре от тифозите. Неговият наследник в тима Маркюс Тюрам бе големият герой, реализирайки единственото попадение в мача.В шестата минута Интер първи стигна до възможност за гол. Хакан Чалханоглу стреля от границата на наказателното поле, но ударът му разтресе напречната греда.

Четвърт час след началото на срещата Маркюс Тюрам получи въздушен пас в наказателното поле и нанесе рязък удар към долния десен ъгъл, но Руи Патрисио спаси.

В 16-ата минута Федерико Димарко засече отскочила топка, но топката премина встрани от вратата на португалеца.

В добавеното време на първата част се стигна до разбъркване в наказателното поле на Рома, Николо Барела успя да нанесе удар, но я изстреля високо над вратата.

Второто полувреме също започна с натиск на Интер, като две минути след началото му Тюрам получи центриране от свободен удар, но над вратата.

Рома се събуди и в 67-ата минута стигна до първи шанс за гол, след като Браян Кристанте засече с глава центриране към долния десен ъгъл, но Ян Зомер демонстриран невероятен рефлекс и спаси.Натискът на Интер даде резултат в 81-вата минута, когато Федерико Димарко демонстрира отличен поглед и намери непокрития Маркюс Тюрам в наказателното поле, а французинът от близка дистанция прати топката в мрежата и донесе трите точки за „нерадзурите“.