Интер почна сезона с класика над новака Пескара (ВИДЕО+СНИМКИ)

Интер почна сезона с класика над новака Пескара (ВИДЕО+СНИМКИ)

Снайдер, Милито и Коутиньо герои за "нерадзурите"

Отборът на Интер стартира новия сезон с класическа победа с 3:0 над новака Пескара. Двубоят се игра на стадион "Джовани Корнакиа".

Като цяло "нерадзурите" владееха инициативата през целия мач, докато положенията за Пескара дойдоха основно след центрирания. 


 
Мачът започна по-добре за домакините, но след няколко пропуска пред вратата на Интер, в 17-ата минута Милито изведе Снайдер на изгодна позиция, а холандецът не сбърка, давайки аванс на гостите от Милано. 
 
Само 120 секунди по-късно, новото попълнение на Интер - Антонио Касано, пусна хубав пас в пеналта на Пескара, който бе засечен от Милито за 2:0. 
 


Новаците опитаха да отговорят на предизвикателството, ала Жонатас пропусна от изгодни позиции.
 
През втората част Интер продължи да владее ситуацията на терена и дори успя да увеличи преднината си. В 81-ата минута Коутиньо навлезе добре в наказателното поле на домакините, където с десния крак засече подаване на Диего Милито, оформяйки крайното 3:0. 



Официално: Кристиано Роналдо ще играе на шесто Световно първенство

Вижте целия състав ня Португалия за Мондиал 2026

Жоао Педро е съкрушен, че няма да играе на Мондиал 2026

В интернет се появиха покъртителни кадри, показващи реакцията на семейството на Жоао Педро по време на обявяването на състава на Бразилия за Световното първенство

Гласят се големи промени по високите етажи в Милан

Източници в Италия твърдят, че бъдещето на Златан Ибрахимович и Джорджо Фурлани в Милан изобщо не е гарантирано, като авторитетният спортен ежедневник „Гадзета дело Спорт“ съобщава, че легендарният Адриано Галиани може да се завърне на „Сан Сиро“

Сари заменя Конте в Наполи?

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте е близо до предсрочно прекратяване на договора си с клуба, съобщи трансферният експерт Джанлука Ди Марцио

Един от собствениците на Бърнли обвини съдиите в протекция над Арсенал

Съсобственикът, държащ  миноритарен дял в Бърнли, Джей Джей Уот, стана вайръл в социалните мрежи с публикация, която силно намеква за пристрастност от съдиите във Висшата лига, след като Кай Хаверц от Арсенал избегна червен картон в мача между двата отбора

Гуардиола привика играчите на спешна среща

Пеп Гуардиола е казал на футболистите си, че ще напусне Манчестър Сити в края на този сезон, разкрива SunSport