Интер разплака Рома на "Олимпико" и спря добрата серия на "вълците"(ВИДЕО)

Грандът от Милано постигна успех с 4:2 над противника си

Интер постигна много важна победа с 4:2 като гост на Рома в дербито на 24-ия кръг в Серия А и по този начин дръпна на върха с 60 точки (вторият Ювентус има 53), докато „вълците“ спряха серията си от 3 поредни победи в шампионата и остават на 5-о място с 38 точки в актива си. Успехът за „нерадзурите“ дойде след голове на Франческо Ачерби, Маркус Тюрам и Алесандро Бастони, както и автогол на Анхелиньо, докато точни за „вълците“ бяха Джанлука Манчини и Стефан Ел Шаарауи.

Първият ключов момент в мача дойде след 17 минути игра. Федерико Димарко центрира от ъглов удар, Ромелу Лукаку изби, но прати топката към Франческо Ачерби, който с глава порази вратата на Рома и хвърли в екстаз феновете на Интер на „Олимпико“.

Попадението бе преразгледано с ВАР, но първоначалното решение остана и то голът бе зачетен.

Две минути преди изтичането на половин час игра Лоренцо Пелегрини центрира ювелирно от пряк свободен удар и качи топката на главата на Джанлука Манчини, чийто удар направи безпомощен Ян Зомер – 1:1.

Рома стигна до обрат с гол на Стефан Ел Шаарауи в 44-ата минута. Фараона получи страхотен пас от Пелегрини и стреля. Топката рикошира в левия страничен стълб и влезе в мрежата, което доведе до избухване на тифозите на „вълците“.

Интер излезе с нож между зъбите след почивката и отговорът на гранда от Милано не закъсня. В 49-ата минута Матео Дармиан намери Маркус Тюрам в наказателното поле и французинът я прати в десния ъгъл на Руи Патрисио.

Интер стигна до обрат в своя полза в 56-ата минута, когато Анхелиньо опита да отклони една топка, но вместо това, я прати зад вратаря си и така Интер поведе.

Три минути след това Бенжамен Павар видя как една изстреляна от него топка рикошира в левия страничен стълб на вратата на домакините.

Рома отговори с удар с глава на Ромелу Лукаку, но той бе неточен.

До края на мача и двата отбора опитаха да стигнат до гол, като до такъв стигнаха гостите, които решиха окончателно мача с попадение на Алесандро Бастони, който се разписа с левия крак в 94-ата минута след подаване на Марко Арнаутович.