Интер се измъчи с Венеция, но взе трите точки (ВИДЕО)

Интер се измъчи с Венеция, но взе трите точки (ВИДЕО)

Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес донесоха успеха

Италианският шампион Интер победи с 2:0 Венеция като гост в мача от 14-ия кръг на Серия А. 

Голмайсторите за "нерадзурите" бяха Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес.

Още в самото начало на двубоя Хоакин Корея падна в наказателното поле на Венеция след съприкосновение с играч на домакините, но реферът Ливио Маринели даде знак играта да продължи. В петата минута имаше любопитна ситуация пред вратата на стража на Венеция Серхио Ромеро. Футболист на Венеция се опита да избие топката след центриране, но уцели свой съотборник, което мжеше да доведе до нелеп автогол, но Ромеро внимаваше.

Халфът на гостите Хакан Чалханоолу получи хубав пас в противниковото наказателно поле в 10-ата минута, но ударът му бе блокиран от бранител. Малко след това Ромеро улови без проблеми топката след слаб изстрел на Един Джеко, а после Чалханоолу стреля неточно от фал.

В 30-ата минута Ромеро направи хубаво спасяване след удар с глава на Иван Перишич, до който се стигна след центриране отдясно на Матео Дармиан. Две минути по-късно Джеко падна в наказателното поле на домакините, но реферът прецени, че няма основания за по-сериозно разглеждане на ситуацията.Стигна се до 34-ата минута, в която след продължителна атака на гостите Хоакин Корея чукна топката към Чалханоолу и турският халф с блестящ изстрел в долния десен ъгъл на Ромеро не остави шансове на аржентинеца.

В 37-ата минута Иван Перишич можеше да направи резултата 0:2, но от съвсем близко разстояние не успя да отклони топката във вратата, въпреки че показа бърза реакция. Две минути по-късно пък най-сетне имаше работа и за словенския вратар на Интер Самир Ханданович, който изби в корнер опасен далечен шут на Матия Араму. Три минути след паузата Араму стреля силно, но неточно към вратата на Интер, а в 54-ата минута Джеко можеше да направи резултата 0:2. Босненският ветеран изскочи на много опасна за Ромеро позиция, но шутът му не бе от най-добро качество и аржентинският страж не беше затруднен.

В 58-ата минута Лаутаро Мартинес смени сънародника си Корея, а Чалханоолу отстъпи мястото си на чилийския халф Матиас Весино. В 61-ата минута Милан Шкриняр бе много близо до гол за Интер, но топката бе избита от голлинията след неговия удар. Две минути по-късно пък Марсело Брозович застраши вратата на Венеция, но шутът му от дъгата на наказателното поле излезе в аут.

Играчите на Симоне Индзаги контролираха събитията на терена, но все пак и домакините търсеха вече по-активно гола. Резервите Денис Йонсен и Танер Тесман пробваха изстрели към вратата на Ханданович, но и в двата случая на словенеца не му се наложи да се намесва.

В 84-ата минута Федерико Димарко получи топката от Джеко в наказателното поле на Венеция и можеше да сложи точка на спора, но ударът му бе спасен от Ромеро. Три минути по-късно Ромеро направи поредното си спасяване в двубоя, този път след шут на Лаутаро Мартинес.

 Дълбоко в добавеното време Интер получи дузпа след игра с ръка на футболист на Венеция и Лаутаро Мартинес беше безпогрешен от бялата точка. 

Така Интер доближи лидерите от Милан и Наполи на само на една точка, но "росонерите" и "пертенопеите" са с мач по-малко.
Рома си хареса полузащитник от Бенфика

Докато Рома подготвя състава си за предстоящия сезон, ръководството на клуба продължава активно да търси нови попълнения за средата на терена

Лион трябва да намери 100 милиона до седмица, за да остане в Лига 1

Административно изваденият от Лига 1 - Олимпик Лион, трябва да внесе 100 милиона евро в сметките си до следващия четвъртък, както и да предостави допълнителни 100 милиона гаранции за предстоящия сезон, за да се надява да остане в елита на Франция, съобщава RMC Sport

Барселона иска 50 милиона за Касадо

Перспективният млад полузащитник на Барселона Марк Касадо се очертава като обект на сериозен интерес от страна на английския Челси

Башакшехир се подсили за Черно море с нападател от Рома

След като Тами Ейбрахам беше продаден на Бешикташ, сега Рома е напът да даде Елдор Шомуродов на Башакшехир, който е съперник на родния Черно море в Лига на конференциите

Георги Миланов остава в Динамо Букурещ?

Договорът на Георги Миланов с румънския гранд Динамо Букурещ ще бъде удължен

Педро Нето пропуска мача с Палмейрас, приел новината за Диого Жота много тежко

Педро Нето може да пропусне четвъртфинала на Челси на Световното клубно първенство срещу бразилския Палмейрас заради смъртта на сънародника си Диого Жота

Ван Дайк: Сърцето ми се къса за Диого!

Капитанът на Ливърпул – Върджил ван Дайк, също се включи към хората, отдаващи почит към нападателя на тима Диого Жота, който миналата нощ загина в тежка катастрофа заедно с брат си

Челси уреди Джейми Гитънс от Борусия Дортмунд

Челси привлече Джейми Гитънс от Борусия Дортмунд, съобщават от германския клуб в четвъртък

Собствениците на Ливърпул също излязоха с послание след смъртта на Жота

Те са покрусени от новината