Интер смълча "Марадона" с 3:0 над Наполи (ВИДЕО)

Шампионите без аргумент срещу "нерадзурите" в дербито на 14-ия кръг в Италия

Интер продължава похода си към титлата в Серия А, след като в дербито на 14-ия кръг надви с категоричното 3:0 Наполи като гост. "Нерадзурите" показаха по-сериозната си класа над действащия шампион и нанесоха първо поражение за Валтер Мадзари след като завърна начело на "партенопеите".

В 12-а минута бе първата по-сериозна възможност в срещата, като Лаутаро Мартинес размени добри подавания с Маркюс Тюрам, а последният се озова на чиста позиция и стреля, за да вкара топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено поради засада и резултатът остана 0:0.

Десетина минути по-късно домакините също имаха своята голяма възможност, след като Франк Ангиса се свлече след съприкосновение в наказателното поле, но съдията показа, че играта трябва да продължи. В 36-а минута Матео Политано достигно до късо подаване на границата на наказателното поле и стреля веднага, но топката се отби от напречната греда.

Малко след това Лаутаро Мартинес имаше страхотна възможност пред себе си, след като намери празното пространство в наказателното поле и шутира в средата на вратата, но Алекс Мерес реагира с чудесно спасяване.

В 44-а минута Интер нанесе своя удар. "Нерадзурите" организираха добра контраатака, при която имаше центриране отляво, а тя бе свалена, след което бе намерен Хакан Чалханоглу на границата на наказателното поле, а последният не се поколеба да отправи топовен шут, за да открие резултата - 1:0 за Интер.

В 57-а минута Виктор Осимен проби в наказателното поле и падна след единоборство с противников играч, но дузпа не бе отсъдена. Топката достигна до Хвича Кварацхелия, който овладя добре и опита удар по диагонала, но Ян Зомер внимаваше и със сетни сили изби в корнер.

Само четири минути по-късно Интер отново организира чудесна контрааката, а Лаутаро Мартинес от фланга намери Николо Барела, който премина като на шега през няколко противникови играчи, за да завърши във вратата на съперника - 2:0 за Интер.

В 85-а минута топката достигна до десния фланг за Хуан Куадрадо, който видя празното пространство и пусна прострелно подаване към Маркъс Тюрам, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата - 3:0 за Интер.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Мерет, Остигард, Рахмани, Ди Лоренцо, Нейтан, Елмас, Лоботка, Ангиса, Кварацхелия, Политано, Осимен

Треньор: Валтер Мадзари

ИНТЕР: Зомер, Дармиан, Де Фрай, Ачерби, Дъмфрис, Барела, Чалханоглу, Мхитарян, Ди Марко, Мартинес, Тюрам

Треньор: Симоне Индзаги

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов върнаха битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)