Испания продължава с перфектното си представяне в квалификациите, би Грузия (ВИДЕО)

Испания продължава с перфектното си представяне в квалификациите, би Грузия (ВИДЕО)

"Ла Фурия" постигна успех с 2:0

Испания продължава с перфектното си представяне в група Е на световните квалификации. Иберийците победиха Грузия с 2:0 в Елче. 

Йереми Пино и Микел Оярсябал донесоха победата на тима, воден от Луис де ла Фуенте, който не можеше да разчита на голяма част от звездите си поради различни контузии. 

На 14 октомври Испания приема България във Валядолид, а Грузия приема Турция. 

Испанците искаха дузпа в шестата минута за нарушение срещу Феран Торес, съдията бе извикан лично да прегледа ситуацията, за да прецени дали фалът е вътре или извън наказателното поле, но реши, че такъв няма. 

В 18-ата минута Йереми Пино стреля с глава, но на сантиметри над вратата. 

Педри пусна страхотен пас в наказателното поле, а Робин Льо Норман отклони топката към Йереми Пино, който отблизо се разписа във вратата на Гиорги Мамардашвили за 1:0. 

Мамардашвили направи дузпа с нарушение срещу Феран Торес, но след това се реабилитира, след като спаси изстрела на Торес от бялата точка в 28-ата минута. 

В края на първата част Микел Оярсабал отправи опасен изстрел с левия крак, но Мамардашвили се бе позиционирал добре и изби. 

В началото на втората част испанците удариха две греди в рамките на секунди. Първо Педро Поро с техничен изстрел уцели десния страничен стълб, а след това Оярсабал отблизо намери левия. 

Микел Оярсабал вкара страхотен гол от пряк свободен удар в 64-ата минута. 

Мартин Субименди пропусна да се разпише три минути след това. 

Първият удар за Грузия дойде в 78-ата минута, но бе никаква опасност за Унай Симон. 

Олимпик Марсилия иска защитник на Реал Мадрид

Олимпик Марсилия може да привлече защитника на Реал Мадрид Раул Асенсио, според Mundo Deportivo.

Манчестър Юнайтед взе 19-годишен вратар

Английският футболен клуб Манчестър Юнайтед официално обяви трансфера на вратаря Кит Маргетсън от Суонси Сити.

Неста: Синът ми не може да повярва, че някога сме били световни шампиони

Легендарният защитник на Лацио и Милан и националния тим на Италия Алесандро Неста направи равносметка на кариерата си и текущите проблеми на „скуадра адзура“ в специално подкаст интервю.

Мусиала остава в Байерн

Байерн и обкръжението на халфа Джамал Мусиала нямат планове да се разделят през текущия трансферен прозорец, според вътрешен човек Фабрицио Романо.

Ал Хилал се насочи към звезда на Евертън

Ал Хилал е стартирал преговори за привличането на звездата на Евертън Илиман Ндиай, съобщава Фабрицио Романо.

Ливърпул стартира офанзива за Брадли Баркола

Френският национал на ПСЖ Брадли Баркола е приоритет за Ливърпул до края на летния трансферен прозорец. "Червените" са решени на всичко, за да доведат фланговия нападател на "Анфийлд".