Испания започна с равенство в контролите преди световното (ВИДЕО)

Грешка на Давид де Хеа в 62-ата минута позволи на Рикардо Родригес да изравни резултата

Испания започна с равенство в контролите преди световното първенство. “Ла Фурия” направи 1:1 с Швейцария в проверка, играна на “Естадио ла Керамика” във Виляреал. Домакините доминираха в мача и поведоха с попадение на младия Алваро Одриосола в 29-ата минута, но грешка на Давид де Хеа в 62-ата минута позволи на Рикардо Родригес да изравни резултата.

Първото полувреме премина почти изцяло под диктовката на Испания. Още от началните минути домакините заредиха опасни атаки. Във 2-ата минута Яго Аспас пропусна добра възможност, а след това Тиаго Алкантара отправи удар, който бе спасен от вратаря. В 20-ата минута пък Диего Коща свали с глава към Давид Силва, чийто изстрел профуча до гредата.

В 23-ата минута Швейцария също имаше голова възможност, като след грешка на Жерард Пике топката стигна до Блерим Джемайли, който опита акробатичен удар, но покрай вратата.

В 29-ата минута “Ла Фурия” стигна до откриване на резултата. Алваро Одриосола получи мек пас на границата на наказателното поле и с прекрасен удар от воле не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 40-ата минута младият защитник отново се отличи с прекрасен пробив, след който топката се озова в Андрес Иниеста, чийто изстрел бе спасен от вратаря. В 45-ата минута ветеранът имаше още един шанс, като отново Ян Зомер бе последна преграда пред гола.

В началото на втората част отново Иниеста се озова на добра позиция и стреля опасно, но покрай вратата. В 60-ата минута Одриосола центрира отдясно, Диего Коща се размина с топката в опит за задна ножица, а след това Жорди Алба стреля от воле, но неточно.

До края мачът се игра почти изцяло пред вратата на гостите, като и гредата помогна на швейцарците, но Испания така и не намери верния път към гола и победата.

“Ла Роха” ще изиграе още една проверка преди Мондиала срещу Тунис на 9 юни. “Кръстоносците” също имат планирана още една контрола, която ще бъде срещу Япония на 8 юни.

В 62-ата минута почти от нищото Швейцария стигна до равенството. Стефан Лихтщайнер отправи диагонален удар, който затрудни Давид де Хеа. Вратарят изби, но право в краката на Рикардо Родригес, който отблизо бе точен за 1:1.

Джака за победата над Рома: Направихме важна крачка към финала