Испанският крал Фелипе VI поздрави националния отбор по футбол на страната за достигането до финала на Световното първенство в Северна Америка и се обадил на старши треньора Луис де ла Фуенте малко след победата с 2:0 над Франция на полуфиналите.
„Испания е на финал! Вие за пореден път доказахте защо сте един от най-великите отбори в света. Сега, с цяла страна до вас, дойде моментът да се борим за титлата“, публикуваха от кралския дворец в социалната платформа X във вторник вечер и добавиха: „Благодаря ви, че ни накарахте да се насладим на това пътешествие. Давайте.“
Видео показа как крал Фелипе, кралица Летисия и дъщерите им гледат мача по телевизията и празнуват победата, всички облечени в екипи на националния отбор.
Де ла Фуенте заяви след срещата в Арлингтън (Тексас), че Фелипе се е обадил, за да честити на националите и да им пожелае всичко най-добро за финала в неделя срещу Аржентина или Англия.
„Горди сме, че нашият крал се обади и че успяхме да доставим такава радост на хората“, каза още Лиус де ла Фуенте.
Междувременно френският отбор беше утешен от президента на страната Еманюел Макрон след поражението в Деня на Бастилията.
„Браво на Испания за това класиране. Благодаря на „сините“, че носят цветовете ни с всеотдайност. Трудно е да се приеме загубата тази вечер, но отборът е млад и пълен с потенциал“, написа Макрон в платформата X.





















