Испански нападател изравни 34-годишен рекорд на българин в Гърция

Испански нападател изравни 34-годишен рекорд на българин в Гърция

Испанският нападател на гръцкия елитен Пансерайкос Хефте Бетанкур изравни клубен рекорд с 34-годишна давност, който до вчера беше еднолично притежание на българина Николай Петрунов, съобщава вестник sportday.gr.

След като вкара два пъти във вратата на Панатинайкос, Хефте Бетанкур вече има 12 гола за Пансерайкос в тазгодишното първенство и вече изравни най-добрия резултат на клуба за играч в сезон в Суперлигата. Този резултат е най-доброто постижение към момента.

Българинът Николай Петрунов също отбеляза 12 гола през сезон 1990-91, като участва в 33 мача. Петрунов пристига в Серес на 27-годишна възраст, след като преди това играе осем последователни години за родния си клуб Пирин (Благоевград).

В Гърция той остава два сезона. В първата си година бележи 12 гола за Пансерайкос, с което се превръща в реализатор номер 1 в историята на клуба в елита до сега. Но Петрунов не е човек, който е имал просто късмет, защото на втората си година от договора доказва качествата си с 11 попадения с екипа на Пансерайкос.

По всяка вероятност Бетанкур ще отнеме първото място в тази класация на 61-годишния бивш голмайстор на орлетата, ако отбележи поне още един гол до края на първенството.

Испанецът може да го направи още в предстоящия кръг, когато тимът от Северна Гърция приема на свой терен последния в класирането Ламия.

Удар за Барселона: Де Йонг е аут с тежка контузия

Полузащитникът на Барселона Френки де Йонг няма да играе поне няколко месеца заради контузия в коляното, съобщиха от Барселона

Нюкасъл уреди заместника на Тонали

Нюкасъл Юнайтед е договорил трансфера на полузащитника на Монако Аладжи Бамба, съобщава журналистът Фабрис Хоукинс, цитиран от Фабрицио Романо

Официално: Манчестър Сити представи рекордната си покупка

Англичанинът пристига на “Етихад” с договор за пет години

Кристъл Палас и Челси в преговори за втори защитник

“Орлите” търсят заместник на Максенс Лакроа, който си очаква да премине при “сините”

Нови спекулации свързаха Олисе с Реал Мадрид

От Байерн Мюнхен не искат и да чуят за раздяла с Майкъл Олисе, но вероятността френският национал да облече екипа на Реал Мадрид става все по-голяма, след като излязоха нови подробности

Паоло Малдини потвърди за преговори с Анчелоти

Новият технически директор на Италианската футболна федерация (FIGC) Паоло Малдини обяви в четвъртък, че не бърза с назначаването на нов селекционер за националния отбор на страната