Испанските футболистки продължават бойкота си

Испанските футболистки продължават бойкота си

Вижте подробности

Състезателките от националния отбор на Испания по футбол, които станаха световни шампионки, а след това обявиха бойкот на тима, потвърдиха волята си да не играят за "Ла фурия роха", като смятат, че федерацията не може да изисква присъствието им.

"Това, което бе обяснено в комюникето ни от петък, е ясно и няма друга обяснение на твърдата ни воля да не бъдем в отбора. Тези декларации остават в сила", обяви в Туитър двукратната носителка на "Златната топка" Алексия Путеяс.

Петнадесет от 23 световни шампионки отказаха да играят повече за Испания, като искат пълна реформа в испанския футбол след скандала, предизвикан от принудителната целувка на президента на федерацията Луис Рубеалес, наложена на Джени Ермосо. Те все пак бяха в списъка на новия селекционер на тима Монце Томе за мачовете в Лигата на нациите срещу Швеция и Швейцария. Тя не извика Ермосо с цел "да я предпази".

"Състезателките са много ясни за това, че става дума за стратегия за разделение и манипулации, за да ни стреснат и заплашат с юридически и финансови санкции", каза Ермосо, която играе в мексиканския клуб Пачука. "Да ме предпази от какво и от кого?", попита тя за това, че е не получила повиквателна за националния тим.

Испанките вече обявиха, че "ще проучат евентуалните правни последици от решението си, за да могат да вземат най-доброто решение за бъдещето и здравето си", след като някои испански медии информираха, че те могат да загубят лиценза си.

Състезателките искат още промени освен оставката на президента Луис Рубаилес и отстраняването на селекционера Хорхе Вилда, чиито методи не одобряват

 

Ханзи Флик брани Ламин Ямал

Винаги ще го защитавам, призна треньорът

Мбапе: Не мога да се сравнявам с Роналдо

Нападателят отказа да прави паралел между него и португалеца

Виера хвърли оставка в Дженоа

Французинът вече не е треньор на тима

Халф на Ливърпул готов за игра

Гравенберх решен да помогне на "червените" в трудния момент

Прогноза: Гол/гол на Тотнъм - Челси

Наш букмейкър с горещо предложение

Хетафе подчини опашкаря Жирона (ВИДЕО)

След 2:1 в първия мач от кръга в „Ла Лига“

Борусия (Дортмунд) удари Аугсбург за второ място в Бундеслигата (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ с минимален успех като гости

Лукас Петков вкара гол и пропусна дузпа Елверсберг

Отборът на българския национал с равенство 2:2 срещу Хановер 96

Мениджърът на Кристъл Палас скочи срещу сгъстената програма

Гласнер критикува натрупания брой мачове