ИСТОРИЧЕСКО: Лудогорец победи Аякс на "Йохан Кройф Арена"!(ВИДЕО)

Разградчани ще играят в Лигата на конференциите през есента

Лудогорец успя да стигне до исторически успех с 1:0 над Аякс в мача-реванш от плейофите за влизане в групите на Лига Европа, но загуби битката с общ резултат 2:4. Победата остава в историята, до момента нито един български отбор не е успявал да направи това.

Единственото попадение на "Йохан Кройф Арена" вкара Матиас Тисера малко след час игра.

90 секунди изминаха преди Аякс да успее да създаде първия шанс, но Симон Слуга успя да реагира достатъчно бързо.

В 14-ата минута Хайстер пусна добър пас към Кайо Видал, но Девайн Ренш надбяга футболиста на Лудогорец. Аякс отговори с удар на Кенет Тейлър от дъгата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 22-ата минута Иван Йорданов стреля от пряк свободен удар, но над вратата на Гортър.

В 62-ата минута влезлият преди секунди като резерва асистира на друг влязъл от пейката. Янков пусна остър пас към Матиас Тисера, чийто първи удар бе отразен от Гортър, но стражът на Аякс нямаше какво да направи при втория.

Десет минути след това Броби тръгна на скорост по фланга, като дори остана без бутонката си, а Клод Гонзалвеш успя да го спре. В 77-ата минута Тисера пусна към Текпетей, но Гортър се намеси добре. Минута преди края на редовното време удар на Тисера бе блокиран, а Доминик Янков не успя да отправи изстрел към вратата.

Така Лудогорец ще се задоволи с участие в групите на Лигата на конференциите тази есен, а с кого ще играе там ще се разбере утре (1 септември).

Аякс - Лудогорец 0:1