Италия победи Молдова с 2:0 като гост в световна квалификация. Попаданията в Кишинев паднаха едва след 87-ата минута. Бранителят Джанлука Манчини с глава прониза домакините за 1:0, а в продълженията Себастиано Еспозито затвърди победата за гостите. Въпреки победата, "Скуадра адзура" разочарова с представянето си срещу най-слабия тим в своята група, който до този момент имаше само точка след 1:1 преди месец срещу Естония. Нещо повече, Молдова бе загубил през септември с 1:11 от Норвегия.
Селекционерът на "адзурите" Дженаро Гатузо даде почивка на част от основните си футболисти, а тези, които получиха шанс, разочароваха. Под рамката застана Гилиемо Викарио вместо Джанлуиджи Донарума, а в отбрана действаха Раул Беланова, Алесандро Бонджорно. На резервната скамейка пък останаха играчи като Мануел Локатели, Давиде Фратези, Матео Ретеги и други.
През първите 45 минути гостите от Рим държаха инициативата, но без да създават кой знае колко на брой чисти ситуации. Удари на Распадори и Кристанте не намериха целта, а скоро след това същото стори и Джанлука Скамака.
След почивката ситуацията на терена не се промени, а Италия продължи да изпитва сериозни затруднения в офанзивен план. Минутите минаваха, а Молдова дори опитваше да удари на контраатака.
В крайна сметка попадение падна в 87-ата минута, когато центриране на Федерико Димарко в наказателното поле намери Манчини, който с плонж насочи топката в долния десен ъгъл. В добавеното време и Еспозито се разписа с глава, след като бе намерен на втора греда напълно непокрит след хубав пас на Матео Политано.
В класирането Италия е твърдо на второто място с 18 точки, на 3 зад лидера Норвегия, като скандинавците имат сериозен аванс в головата разлика и на 99% са на Мондиал 2026.




















