Италия се отказа от Мондиал 2030

Италия се отказа от Мондиал 2030

Причината е скандала около Джулио Реджени

Президентът на Италианската футболна федерация Габриеле Гравина обясни защо страната се е отказала от идеята да подаде съвместна кандидатура със Саудитска Арабия и Египет за домакинство на Мондиал 2030.

„В света на спорта моралните въпроси са основни. Винаги говорим за ценностите, които се опитваме да внушим на младите хора, казваме им колко са важни имиджът, страстта и уважението към големите ценности на спорта“, заяви Гравина пред Football Italia.

Той също така обяви, че федерацията разбира, че има голяма вероятност за успех на шампионата с комбинация от Италия, Египет и Саудитска Арабия.

„Взехме това решение поради международни проблеми, свързани със случая Джулио Реджени и защото не споделяме определени ценности. Не можете постоянно да се преструвате, че нищо не се е случило“, добави Гравина.

Италианският социолог Регени изчезна в Египет през 2016 г. По-късно тялото му е открито със следи от мъчения. Занимавал се е със социологически изследвания, включително дейността на независимите синдикати.

Световното първенство през 2026 г., което ще бъде домакин на САЩ, Канада и Мексико, ще увеличи броя на участниците в турнира от 32 на 48.

Байерн (Мюнхен) отхвърли за интерес към Салах

Бъдещето на египтянина остава неясно

Габриел Жезус пред завръщане в игра след близо година

Бразилецът прекара 332 дни извън терена

Автогол на Кимих не спря Байерн срещу Спортинг Лисабон (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен победи с 3:1 португалския шампион Спортинг Лисабон в двубой от шести кръг на основната фаза в Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Ливърпул 0:0, отмениха гол на гостите

Следете тук големия сблъсък в Милано

Собствениците на ПСЖ ще купуват още един клуб

Катарските собственици на френския колос Пари Сен Жермен ще закупят белгийския клуб Ойпен

Олимпиакос стигна до първата си победа в ШЛ (ВИДЕО)

Вратарят на Кайрат спаси тима си от разгром

Милан си отдъхна за Леао

В щаба на Милан получиха добри новини след последните прегледи на Рафаел Леао

Защитник на Барселона ще търси духовна помощ в Йерусалим

Централният защитник на Барселона Роналд Араухо организира пътуване до Йерусалим, за да посети светите за християните места и да потърси духовна помощ за емоционалните си терзания, съобщи Мундо Депортив

Еди Хау: Байер Леверкузен е изключителен отбор

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау заяви, че досега е сравнително доволен от представянето на отбора в Шампионската лига