Избраха Ивайло за №1 в Румъния

Избраха Ивайло за №1 в Румъния

Вижте подробности

Ивайло Петев получи нова оценка за отличната си работа в румънското първенство начело на тима на Университатя (Крайова). Българският специалист беше избран за треньор номер 1 на месец март в анкета на футболната лига на страната, като вотът е резултат от съвкупно гласуване на треньори и фенове в интернет.

Трикратният шампион с Лудогорец (Разград) получи трофея си днес в клубния офис, където му беше връчен от човек от Футболната лига. Той изпреварва с доста сериозен резултат наставника на ФКСБ Илиан Хараламбус, както и ветерана Йоан Събау, начело на Университатя (Крайова).

Петев изведе Университатя (Крайова) от 4-о на 2-о място в първенството на Румъния, а също така регистрира и серия от девет поредни мача без поражение. Голямото предизвикателство за него е дербито именно с ФКСБ през идния уикенд – в неделя (7-и април) на стадион "Арена Национала". Преди срещата тимът от Букурещ има 38 точки, воденият от Петев състав от Крайова е с 31. На 3-ата позиция с по 28 са ЧФР Клуж и Рапид (Букурещ).

Вчера Университатя (Крайова) отпадна на четвъртфинал в турнира за Купата на страната след поражение с 0:1 след продължения от Оцелул (Галац). Българският специалист беше пределно откровен, като каза, че загубата е закономерна заради липсата на голови положения и грешките в защита.

Големият проблем за бившия национален селекционер на България и на Босна и Херцеговина е дали голмайсторът на отбора Александру Митрица ще се възстанови от травмата в крака за мача в Букурещ.

В Испания: Преговорите между Реал и Винисиус са в застой

25-годишният бразилец е намалил първоначалните си искания за заплата.

5 от 5: Ливърпул триумфира над Евертън в дербито (ВИДЕО)

Страхотен гол на Раян Гравенберх беляза успеха на “червените”

Спрелият с футбола Боатенг става треньор

Световният шампион по футбол с отбора на Германия Жером Боатенг възнамерява да стартира треньорска кариера, след като обяви в петък, че прекратява състезателната си кариера.

Аморим: И папата не може да ме накара да сменя схемата на Манчестър Юнайтед

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Рубен Аморим е категоричен, че дори папата не може да го накара да се откаже от схемата на игра с трима защитници, въпреки нарастващия натиск след мрачната серия.

Барса преговаря за нов договор с Френки де Йонг

Спортният директор на Барселона Деко разкри, че преговорите за подновяване на договора на халфа Френки де Йонг са в напреднала фаза.

Йоахим Льов хвали Германия

Бившият селекционер на Германия, спечелил световната титла с Бундестима през 2014 година - Йоахим Льов, вярва, че отборът е на правилен път в кампанията за Мондиал 2026, въпреки загубата на първия си квалификационен мач в Словакия преди две седмици.

Лион се изравни с ПСЖ на върха във френската Лига 1

Олимпик Лион победи Анже с 1:0 в среща от 5-ия кръг на френската Лига 1.

Ериксен: Сещам се за сърдечния удар само по летищата

Кристиан Ериксен каза, че само проверките за сигурност на летищата му напомнят за сърдечния удар, който получи на Европейското първенство по футбол преди четири години.

Мъри след разгрома над Бешикташ: Можем да се справим много по-добре

Гьозтепе на българския треньор Станимир Стоилов постигна категорична победа с 3:0 над Бешикташ в среща от 6-ия кръг на турската Суперлига, но той отказа да изпада в еуфория, като отчете и недостатъците на отбора си.