Изненада: Нотингам си спомни какво е победа с обрат в Нюкасъл (ВИДЕО)

Крис Ууд наказа бившия си тим с хеттрик на Боксинг дей

Серията на Нюкасъл от 7 домакински победи във Висшата лига завърши на Боксинг дей със загуба от Нотингам Форест с 1:3.

„Свраките“ откриха резултата в мача от XIX кръг в средата на първата част, след дискусионна дузпа, реализирана от Александър Исак (23), но след това бившият им футболист Крис Ууд ги отчая с хеттрик.

32-годишният нападател изравни точно преди почивката, а след нея с 2 попадения за 7 минути донесе първа победа на Нотингам Форест от 7 мача насам и дебютна такава под ръководството на новия треньор Нуно Еспирито Санто, дебютирал с поражение 2:3 от Борнемут.

Сега обаче момчетата на португалеца го зарадваха за Коледа и взеха пълния комплект точки, за да съберат 17 и да се отдалечат на 5 от опасната зона.

Нюкасъл остана с 29 в своя актив, а следващото домакинство на тима е срещу шампиона Манчестър Сити.