ИЗВЪНРЕДНО! Кошмарът за Манчестър Сити става още по-сериозен!

ИЗВЪНРЕДНО! Кошмарът за Манчестър Сити става още по-сериозен!

"Гражданите" ще получат допълнително наказание освен изваждането от ШЛ за два сезона

 Кошмарът за английския шампион Манчестър Сити може да стане още по-страшен след шокиращото решение на УЕФА да го изхвърли от европейските клубни турнири за два сезона заради нарушаване на правилата за Финансовия феърплей. „Гражданите“ са изправени пред угрозата да завършат сезона във Висшата лига с отнети точки, съобщава The Independent.

Според източници на изданието от най-високо ниво от Висшата лига ще бъдат принудени да реагират във връзка с лицензирането на клубовете, което също се отнася до правилата на УЕФА за Финансовия феърплей. Според правилника всеки клуб трябва да предостави истинска информация, за да получи лиценз, а тази информация трябва да съвпада и с данните на УЕФА.

„Комисиите от Висшата лига вече са обсъдили потенциални бъдещи действия спрямо Манчестър Сити при условие, че УЕФА го накаже крайно. Така приспадането на точки от актива се счита за много вероятно”, пише английското издание.

Клубът вече обяви намерението си да обжалва наказанието в Спортния арбитражен съд (КАС) в Лозана. В момента воденият от Хосеп Гуардиола тим е втори във Висшата лига с 51 точки и на 22 след лидера Ливърпул.

Ако наказанието от УЕФА бъде потвърдено и от КАС в Лозана и въпреки това Манчестър Сити завърши в топ 4 на Висшата лига дори при отнемане на точки, то петият в крайното класиране ще получи правото да играе в Шампионската лига.

„Клуб, който не е допуснат до състезанието, се заменя със следващия най-добре класиран клуб във вътрешното първенство на същата асоциация, при условие, че новият клуб отговаря на критериите за прием. В този случай списъкът за достъп се коригира своевременно”, гласи правило 4.08 на УЕФА.

При такова стечение на обстоятелствата битката за петата позиция ще стане жестока. В момента пет тима са събрани в 4 точки разлика от пето до девето място - Шефилд Юнайтед, Тотнъм, Уулвърхемптън, Евертън и Манчестър Юнайтед. Арсенал пък е на 8 точки от петата позиция.

 
 
 
Байерн Мюнхен се насочва към Луис Диас

Луис Диас изглежда е новата топ цел на трансферния пазар за Байерн Мюнхен в търсенето на ляво крило

Ричарлисон потегля към Галатасарай

Нападателят на Тотнъм Ричарлисон е пред трансфер в турския гранд Галатасарай, твърди вестник “Сън”

Ливърпул е все по-близо до Марк Гехи от Кристъл Палас

Ливърпул е в напреднали преговори с Кристъл Палас за трансфер на Марк Гехи

Шеф на Брентфорд: Мбемо е щастлив да остане още една година

Спортният директор на Брентфорд Фил Джайлс коментира ситуацията около евентуалния трансфер на Брайън Мбемо в Манчестър Юнайтед

Възстановяването на Кирил Десподов върви отлично

В ПАОК са доволни от последните медицински тестове

Байерн Мюнхен официално даде 10-ката на Мусиала

Звездата на Байерн Мюнхен - Джамал Мусиала, официално ще играе с фланелка с номер “10” след края на Световното клубно първенство, потвърдиха от клуба

Лийдс води конкурент на Илия Груев от Ювентус

Ювентус почти не е разчитал на Дъглас Луиз на Световното клубно първенство и трансфер в Лийдс на Илия Груев може би съвсем скоро ще е на хоризонта за бразилеца, пишат в Италия.

Халф си тръгна от Апоел БШ преди Левски

Апоел Беер Шева, който ще бъде съперник на Левски в първия квалификационен кръг на Лига Европа, се раздели с полузащитника Рой Гордана

Тудор засипа с похвали Лука Модрич

Треньорът на Ювентус – Игор Тудор, не пропусна да похвали своя сънародник от Реал Мадрид – Лука Модрич, в навечерието на мача между двата отбора на Световното клубно първенство