КАКВА ДРАМА! Юнайтед почти отчая феновете си, но е на финал за ФА Къп! (ВИДЕО)

"Червените дяволи" ще се изправят срещу Манчестър Сити на "Уембли" в спор за трофея

Манчестър Юнайтед победи изключително драматично с дузпи втородивизионния Ковънтри и се класира за финала на ФА Къп, където ще премери сили с градския си съперник Манчестър Сити.

„Червените дяволи“ имаха комфортен аванс от 3:0 след головете на Скот Мактоминей, Хари Магуайър и Бруно Фернандеш, но след 60-ата минута подцениха съперника си и му позволиха да се върне в мача.

В 19-ата минута „червените дяволи“ направиха огромен пропуск. Каземиро изведе Маркъс Рашфорд сам срещу вратаря, но английският национал стреля в аут.

В средата на първата част манчестърци най-сетне поведоха. Диого Далот получи на фланга и пусна успореден на голлинията пас. Скот Мактоминей беше на правилното място и лесно вкара.

В края на първата част Манчестър Юнайтед удвои преднината си. При центриране от ъглов удар Хари Магуайър се извиси над всички и с глава реализира за 2:0.

В 58-ата минута футболистите на Тен Хаг сякаш направиха решителна крачка към финала на турнира. Маркъс Рашфорд беше изведен в наказателното поле. След като не успя да стреля, Бруно Фернандеш овладя и прати топката в близкия ъгъл.

Ман Юнайтед си помисли, че е успял да пречупи съперника, но Ковънтри намери начин да върне интригата в двубоя. В 71-вата минута Елис Симс беше оставен сам в наказателното поле. Той беше забравен, получи от десния фланг и отигра с едно докосване.

По-малко от десет минути след това Ковънтри стигна и до втори гол, така че преднината на Юнайтед се стопи до само едно попадение. Симс комбинира с Калъм О'Хеър, който отправи тежък удар от средна дистанция. Топката рикошира в гърба на Аарън Уан-Бисака и подведе Андре Онана.В 85-ата минута Ковънтри за малко да изравни. Вратарят на манчестърци обаче съумя да отрази удар на Виктор Торп.

В 3-тата минута от добавеното време немислимото се случи и Ковънтри изравни. Заради игра с ръка втородивизионният тим получи правото да изпълни дузпа. С отговорната задача да я изпълни се нагърби Хаджи Райт, който прати Онана в противоположния ъгъл и изравни.

В 107-ата минута Хари Магуайър имаше страхотен шанс за втори гол, но беше спрян от Брадли Колинс. Десет минути по-късно „червените дяволи“ извадиха късмет. Елис Симс овладя в наказателното поле и стреля от малък ъгъл. Топката щеше да влети в мрежата, ако не беше Онана. Със сетни усилия вратарят успя да избие в напречната греда.

В самия край Ковънтри „взриви“ трибуните с четвърти гол. Хаджи Райт беше изведен по левия фланг. Той напредна и пусна към Виктор Торп, който от близко разстояние прати топката в мрежата. Голът обаче не беше зачетен заради много тънка засада.

При дузпите Юнайтед започна с пропуск на Каземиро, но след това Ковънтри записа два пропуска, докато всички в червено бяха безпогрешни като Расмус Хойлунд отбеляза решителната дузпа.