Какво зрелище! Нюкасъл и Манчестър Сити врътнаха спиращо дъха 3:3

"Свраките" имаха комфортен аванс, но накрая можеха и да загубят

Нюкасъл и Манчестър Сити направиха истинско голово шоу, завършвайки 3:3. „Гражданите“ владееха повече топката и създадоха повече голови положения, но в началото на второто полувреме губеха в резултата с 1:3. В крайна сметка се успяха да върнат два гола, но те стигнаха само за точката.

Очаквано гостите от Сити започнаха по-силно мача и опитаха да вкарат ранен гол. Още в началото Родри стреля опасно, но не уцели вратата. Това обаче стори Гюндоган в 5-ата минута. Той получи чудесно подаване от Бернардо Силва, овладя и вкара в мрежата на Поуп.

Гостите можеха да вкарат и втори гол в 10-ата минута, но Ник Поуп се справи с удар на Кевин Де Бройне. Футболистът стреля от чиста позиция, но Поуп се справи. Само след още 5 минути и Фодън се пробва, но Поуп отново се справи и не допусна втори гол във вратата си.

Домакините пропуснаха да изравнят броени минути по-късно Алмирон стреля от десетина метра, но не уцели вратата.

Изравнителното попадение падна в 28-ата минута Мигел Алмирон се озова в прегръдките на своите съотборници. Максимен пусна добър пас и Алмирон намери топката почти от паднало положение, за да я изпрати в мрежата. Реферите дълго време гледаха ситуацията, но в крайна сметка признаха попадението.

„Свраките“ можеха да вкарат и втори гол в 37-ата минута, но Рубен Диаш спаси шут на Алмирон.

Само след още 2 минути игра обаче голът дойде. Сен-Максимен изведе Калъм Уилсън и той отбеляза за 2:1.

Сити можеше да изравни 2 минути преди почивката, но Поуп спаси шут на Родри.

Гостите тръгнаха по-добре през второто полувреме, но инкасираха гол в 54-ата минута. Тогава Кийрън Трипиър изпълни перфектно пряк свободен удар и вкара топката за трети път в мрежата на Едерсон.

След това попадение обаче дойдоха минутите на Сити. В 60-ата минута гостите изпълниха ъглов удар, топката бе отклонена към Ерлинг Холанд, който намали за 3:2.

Само след още 5 минути игра „гражданите“ изравниха. След пас на Кевин Де Бройне Силва излезе сам срещу Поуп и направи 3:3.

В 73-ата минута домакините бяха на път да останат с човек по-малко заради директен червен картон на Кийрън Трипиър, но след проверка на ВАР решението бе отменено.

12 минути преди края на двубоя Манчестър Сити можеше да направи пълен обрат. Ерлинг Холанд си освободи пространство в наказателното поле и отправи удар, но топката премина над гредата.

В края на мача статистиката показа сериозно владеене на топката от страна на гостите – 69% срещу 31% за домакините от Нюкасъл. „Гражданите“ отправиха 10 удара във вратата на съперника срещу 6 на домакините.

Официално: Два отбора се сбогуваха с Висшата лига